Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné ocenili úspěšné sportovce, do síně slávy přibyla judistka a horolezec

  • Karviná,

V karvinském městském domě kultury převzali v pondělí večer ocenění úspěšní sportovci, kteří v minulém roce dosáhli mimořádných úspěchů. V síni slávy přibyla světově úspěšná judistka Inna Indráková a oceněn byl in memoriam i horolezec Věslav Chrząszcz.

Město Karviná ocenilo v městském domě kultury nejlepší sportovce, družstva i trenéry , kteří mají na svém kontě mimořádné úspěchy nejen na českém sportovním poli, ale i za hranicemi země.

"Ta plejáda těch sportovců, ať už individuálních nebo kolektivních je obrovská a já jsem za to hrozně rád, že naše mládež sportuje, že se snaží dobře reprezentovat naše město a i ten jejich výkonnostní cíl se pořád zlepšuje a jde to vidět, je to pro naše město super," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Na pódium přicházeli postupně ocenění sportovci podle kategorií. V jednotlivcích do 19 let převzala cenu například Nela Hajdušíková, plavkyně oddílu Kosatky a boxer Josef Slepčík z TJ Baník Karviná. V Kategorii  kolektivy převzal cenu kapitán házenkářů HCB Karviná, zástupkyně družstva hokejistek Sportovního klubu Karviná a kapitán basketbalistů TJ Sokol Karviná. Ocenění byli i trenéři. Cenu převzal trenér fotbalistů MFK Karviná kategorie starší žáci B Petr Špička, za oddíl Kosatky Karviná byl oceněn Tomáš Kaluža a Kamil Šamal, trenér taekwonda a kickboxu školy ITF Karviná.

Oceňovali se i jednotlivci kolektivních sportů. Tady si ceny přišli převzít například hokejbalistky HbK Karviná Patricie Škorpíková a Klára Seroiszková. Do síně slávy přibyla dvě jména. Judistka a trenérka Inka Indráková, která se tomuto sportu věnuje od 16 let. Je několikanásobnou mistryní české republiky,šestinásobnou mistryní evropy v kategorii masters a v této kategorii je i vicemistryní světa. 

"Je to pro mě velký pocta, vůbec jsem to netušila, bylo to překvapení. nesmírně si toho vážím, je to odměna za to všechno moje úsilí, které dávám do toho juda, do oddílu a velmi si toho vážím," řekla Inna Indráková, oceněná sportovkyně.

In memoriam byl oceněn člen horolezeckého oddílu TJ Baník Karviná Věslav Chrząszcz. Byl účastníkem 1. oddílové expedice do Himaláje v roce 1997.  Zahynul v roce 2009 při pokusu o výstup na nejvyšší horu světa Mount Everest severní stranou bez kyslíkových přístrojů. Cena převzala jeho dcera Agáta.


"Jsem to přebrala s velkou poctou, hrdostí a vděčností, že si město na tatínka vzpomnělo a  chtěla bych ještě jednou poděkovat mým jménem a jménem mé sestry, která tady nemohla být, protože žije v zahraničí," řekla Agáta Chrząszcz, dcera oceněného sportovce.


Poprvé v historii předávání ocenění nejlepším sportovcům v Karviné za uplynulý rok mohli obyvatelé rozhodovat o Ceně fanoušků. Hlasování pro nominované sportovce probíhalo na internetu a hlasující mohli vybrat až pět nominantů. Nejvíce hlasů získala Markéta Dittmannová, z oddílu karate, ŠSK při ZŠ Mendelova, vítězku vám představíme v některém z příštích Karvinských expresů. 

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků