Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ŠSK Karate Karviná slaví 10 let, pochlubit se může úspěšnými sportovci

  • Karviná,

Karvinský Školní sportovní klub karate při Základní škole Mendelova si připomněl 10. výročí své existence. Pochlubit se může mnoha úspěšnými sportovci. Patří mezi ně i Markéta Dittmanová, která získala i nejvíce hlasů fanoušků v rámci vyhlášení Sportovce roku.

V tělocvičně Základní školy Mendelova se uskutečnila prezentace oddílu karate Školního sportovního klubu v rámci 10. výročí vzniku. Připomněli se všechny úspěchy klubu za celou dobu jeho existence a mladí sportovci předvedli rodinným příslušníkům a pozvaným hostům vše, co se učí a trénují.

"My dbáme u dětí na rozvoj atletických a gymnastických dovedností, zapojujeme koordinační žebříky do tréninků a posilovací cviky úměrné věku cvičenců," prozradil trenér oddílu karate ŠSK při ZŠ a MŠ Mendelova Martin Blatoň.

Trenéři také vyzdvihli aktivitu tří členů, kteří jsou v současné době velmi úspěšní.

"Byl to Pavel Žíla, Matouš Folwarczný a Adrian Gorecki, kteří v rámci celého závodního roku vykazovali krásné výsledky. Nejde ale jen o výsledky, ale hlavně o přístup, pracovali sami na sobě a ohromně se zlepšili," dodal trenér.

Trenér Martin Blatoň také pochválil jednu z členek oddílu, Markétu Dittmanovou, která se může pochlubit třetím místem na mistrovství České republiky. Byla také oceněna na slavnostním vyhlášení sportovce roku v kategorii jednotlivci do 19 let a získala i cenu fanoušků.

"Byla to obrovská radost, neměla jsem slov, patří obrovské díky všem, kteří mi poslali hlasy, trenérům, rodině a kamarádům a všem, kteří mě v tomto sportu podporují," řekla Markéta.


Klub karate při ZŠ Mendelova má hodně příznivců a podporovatelů, mezi kterými nechybí škola, Juventus a město Karviná, díky kterým mohou sportovci vyjíždět i na mezinárodní závody do zahraničí.

"Je to další ukázka toho, že naši trenéři a další bývalí sportovní nadšenci dávají mladé generaci svůj příklad. Dneska jsme byli svědky toho, že to má opravdu smysl. Ty peníze, které i statutární město vynakládá na rozvoj mládeže a činnost klubů, mají smysl. Já bych chtěl poděkovat všem trenérům a strůjcům všeho a popřát, aby byli do dalších deseti let v takové kondici jako jsme dnes viděli," uzavřel náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků