Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzniká společná kniha dvaceti mateřinek z Karviné a okolí, ilustrovaly ji samy děti

  • Karviná,

20 mateřských škol z Karviné a okolí se podílí na vzniku společné knihy, která bude obsahovat jejich vlastní příběhy. Každá školka má k dispozici šest stránek, které vyplňují nejen ilustracemi dětí, ale i textem příběhu školky nebo fotografiemi.

V současné době finišují dokončovací práce na knížce, který bude společným dílem 20 mateřinek z Karviné a okolí.

"V rámci projektu MAP II v ORP Karviná přišly mateřinky s vlastním nápadem vytvořit si vlastní knížku, na které budou pracovat předškolní děti. Ta práce spočívala v tom, že si vymyslely vlastní příběh, paní učitelky je ručně sepsaly a děti jej doprovodily vlastními ilustracemi. Knížka bude vydávána někdy v průběhu května a června tak, aby si děti mohly vlastní výtvor odnést do první třídy,"vysvětlila Petra Kantorová, projektová manažerka.

"Je to vynikající nápad, ojedinělý, nejlepší na tom je, že si ty školky daly záležet, ta práce technická s tím bude minimální," dodal Dalibor Andrýsek, grafik.

Děti z MŠ Centrumáček se pustily do kreslení maskota školky - Centrumáčka.

"Je to panáček zvídavý, který děti navštěvuje o víkendech, děti si zapisují do sešitu, co s ním prožily. V tomto školním roce jsme se zaměřili na zvířátka, loni jsme skládali verše," prozradila  Šárka Sedláčková, učitelka MŠ Centrumáček.

anketa: děti z MŠ Centrumáček: "Když jsem si přinesla Centrumáčka domů, tak jsem mu ukázala fotku našich koťátek a našeho ptáka. Ještě jsem vzala Centrumáčka na zahradu." "S Centrumáčkem jsme byli spolu na výletě v Berlíně.  My jsme tam spali tři noci a já jsem s ním spala, s Centrumáčkem."

Maskota školky Centrumáčka vyrobila jedna z maminek, do každé třídy jednoho. Dokonce si ve školce sami složili písničku. Mateřská školka Louky svůj příběh směřovala do čtyř ročních období.

"Dali jsme dětem roční období, třeba jaro a oni sami začali kreslit co rádi ve školce dělají, samy si to komentovaly, máme to formou komiksu. Jsou tam bubliny, je to psané tiskacím, takže to přečtou i děti v první třídě, aby to pro ně bylo čitelné a srozumitelné," řekla Lenka Siudová, učitelka MŠ Louky.

Samy děti nám pak popsaly své obrázky.

"Tohle jsem já a tohle je Dája. Tohle jsou všechny kytičky. Tady je pavouk, beruška a motýlci." "Mám namalované květinky, stromeček, řeku, děti a dva sluníčka."

Kromě karvinských mateřinek budou mít svou kapitolu v knize i mateřské školy ze Stonavy, Dětmarovic a Petrovic u Karviné. Kniha vyjde v průběhu května a června, v plánu je vydání tisíc výtisků a také vernisáž a křest samotné knížky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků