Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské knihovnice nezahálí, šijí roušky a pustily se i do nového značení knih

  • Karviná,

Knihovnice karvinské regionální knihovny v době karantény nezahálí. Šijí roušky pro potřeby města nebo Zdravotního ústavu v Ostravě. A pustily se i do nového značení knižního fondu.

Život v karvinské knihovně se nezastavil, vypadá ale jinak než obvykle.. Knihovnice a knihovníci využili dobu, kdy jsou pro veřejnost služby a akce v knihovně zastaveny k činnostem, které jsou v této době pro veřejnost záslužné  a také užitečné pro další chod této organizace. 

"My jsme tuto pauzu využili k tomu, že probíhá přeznačování knihovního fondu, šijeme roušky pro město Karviná, oslovil nás Zdravotní ústav v Ostravě, Domov pro seniory na Tyršově ulici, takže pro tyto organizace a instituce šijeme," řekla Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK .

Do šití roušek se knihovnice zapojily prakticky okamžitě.

"Některé zaměstnankyně šijí doma roušky, my jsme vytvořili i šicí dílnu tady v knihovně. Od pondělí 16. března jsme jich ušili více jak 340. Chtěli bychom poděkovat Magistrátu města Karviné, protože nám na 3D tiskárnách vytiskli zakladače, které nám pomáhají k výrobě šňůrek k rouškám," dodala ředitelka.

Zaměstnanci knihovny využili také tento čas k tomu, aby přeznačili knižní fond pro lepší orientaci a větší efektivitu.

"Původně byl veškerý knižní fond  byl řazen abecedně, nebyly tady ty štítky, pro lepší přehlednost dáme první tři písmena autora, abychom si sami sobě usnadnili práci a čtenáři měli lepší orientaci," řekl  Lukáš Kowala, knihovník.

Knihovnice jsou také zapojeny v programu dobrovolnictví. Jsou k dispozici seniorům pro nákupy nebo venčení mazlíčků.

"Probíhají také různé opravy na pobočkách knihovny, v současné době předěláváme regály na časopisy, čtenáři se mohou těšit na toto nové," dodala Kukrechtová.

Opadlo fyzické půjčování knih. Knihy, které byly půjčeny před uzavřením knihovny, se zatím nevrací.

"Čtenáři se nemusí bát, ty knihy, které mají vypůjčené prosíme, aby si ponechali, my je budeme informovat, kdy bude probíhat vrácení knížek, upomínky a sankce jim budou odpuštěny, za toto nelehké období," uzavřela ředitelka.

Jen na beletrii na pobočce v Mizerově vypůjčeno více jak pět tisíc knih. Celkem je mezi karvinskými čtenáři vypůjčeno ze všech oddělení 17 060 knih.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků