Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sběrný dvůr v Karviné po znovuotevření využil rekordní počet lidí

  • Karviná,

Sběrný dvůr v Karviné využil hned první den po jeho znovuotevření rekordní počet lidí. Nejčastěji občané přiváželi nepotřebné spotřebiče a odpad určený k recyklaci.,

V době nouzového stavu se většina lidí více zdržuje doma a čas využívá například k úklidu v domácnostech a sklepech a zbavuje se nepotřebných, zbytečných nebo nefunkčních věcí. Přívítali proto znovuotevření sběrného dvora.

"Sběrný dvůr běží ve stejných podmínkách jako loni, kdy jsme přestali odebírat stavební suť z důvodu udržení kapacity sběrného dvora v průběhu celého roku, jinak odebíráme veškeré věci, které se dají recyklovat, ale i nebezpečné odpady, které občané najdou doma, to tady všechno odebereme," řekl  Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná.

Sběrný dvůr se poprvé otevřel 14. dubna. Na jeho znovuotevření čekaly desítky občanů.

"Včera bylo otevřeno poprvé a  odebrali jsme největší množství za dobu, co tady pracuji. Přijelo 71 aut. Vozí všechno, od elektra, dřeva až po objemný odpad až po nebezpečný odpad," řekl Milan Paulus, zaměstnanec TS Karviná.

I tady se dbá na to, aby byla dodržena všechna nařízení vlády. Kromě toho jsou vozidla před vjezdem na vrátnici  evidována.

"Chtěl bych lidem poděkovat, že jsou trpěliví, protože čekají venku ve frontách, tady se to pouští po jednom," uzavřel Paulus.

Otevírací hodiny jsou upraveny podle letního režimu, ve všední dny od půl deváté do pěti a v sobotu do půl třetí, v neděli je sběrný dvůr zavřený.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků