Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NsP Karviná-Ráj funguje provoz ambulancí, lidé se mohou telefonicky objednávat

  • Karviná,

Provoz v Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj se postupně vrací do standardního režimu. Lidé se mohu objednávat ke kontrolám do odborných ambulancí. Stále ale platí přísné hygienicko-epidemiologické podmínky.

Provoz karvinské rájecké nemocnice se pomalu vrací do běžného režimu. Od pondělí 20. dubna sem mohou lidé na kontroly a vyšetření přicházet po telefonickém objednání na určitou hodinu, tak aby se v čekárnách nekumulovali pacienti.

Hlavní vchod do budovy je stále uzavřen, pacienti se dovnitř dostanou bočními vchody. "Je i nadále připraven vchod centrálního příjmu, pro pacienty chirurgické ambulance je otevřen nový vchod, který je typický pro vchod do chirurgické ambulance a pacienti jsou pouštěni do areálu nemocnice tímto vchodem," vysvětlila Věra Murínová, mluvčí Ns P Karviná-Ráj.

Do budovy vchází lidé jednotlivě a při vstupu jsou zkontrolováni.

"Zůstávají přísná hygienicko-epidemiologická opatření, pacientům je měřena tělesná teplota, podepisují anamnestický dotazník a zároveň si dezinfikují ruce. My jsme přizpůsobili ordinační dobu ambulancí tak, abychom dokázali uspokojit maximum našich pacientů, totéž se vztahuje k plánovaným operacím, ať už je to oční centrum, chirurgické oddělení, ortopedické oddělení a gynekologie," řekla Murínová a dodává: "Nemocnice je připravena na péči o ně, abychom ochránili zdravotníky ale ochránili i je samotné, jsme připraveni na péči o pacienta, který byl vystaven nákaze COVID a umíme těm pacientům pomoct, nebojte se navštivte nás, domluvte si termín."

V areálu nemocnice je i nadále otevřeno odběrové místo, funguje od 8 do 16 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy