Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté MFK Karviná jsou zpátky na trávníku

  • Karviná,

I karvinští prvoligoví fotbalisté takřka ihned využili rozvolňování vládních opatření a začali se společnými tréninky a přípravou na budoucí zápasy, které je čekají. Na stadionech trénují po skupinách.

Naposledy se takto osobně viděli fotbalisté MFK Karviná zhruba před měsícem, před plánovaným zápasem s Opavou. Po následném vyhlášení pandemie a nastolení přísných opatření vlády bylo vše jinak, tréninky probíhaly podle individuálního plánu.

"Snažili jsme se jim to zpestřit, aby tam měli i individuální herní činnosti v místě bydliště. Ten cyklus zvládli dobře, vše jsme monitorovali přes GPS," vysvětlil Petr Mašlej, asistent trenéra MFK Karviná.

"Ta příprava byla dlouhá, stereotypní, většinou jen běhy. Chyběl kontakt s míčem. Bylo to náročné, ale jsme rádi, že už můžeme aspoň takto trénovat. nejlepší by bylo, kdybychom mohli trénovat normálně, aby se to celé skončilo," řekl Marek Janečka, kapitán MFK Karviná.

Zpátky na trávník se hráči vrátili hned poté, co to vládní nařízení umožnilo.

"Máme povolené skupiny, rozhodili jsme je do skupin, hrajeme určité formy her, přihrávkových cvičení a čekáme, až se to uvolní více. Přeci jen je to rozdíl, jestli běháte někde po asfaltě a jste na hřišti, kde máte změny směru, takže hráči teď prochází adaptačním obdobím," dodal Mašlej.

Prozatím se těchto tréninků neúčastní tři hráči spolu s trenérem, kteří se před pár dny vrátili ze Slovenska a ještě několik dnů musí zůstat v povinné karanténě. 

Fotbalisty čeká dohrávka základní části a nástavba. Všichni  netrpělivě čekají, až omezující stav skončí a budou moct začít s plnohodnotnými tréninkovými cykly, jak byli zvyklí před pandemií.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail