Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatelům v Karviné pomohou, od poradenství po finance na projekty spojené s podnikáním

  • Karviná,

Karviná připravila pro tuto nelehkou dobu pro podnikatele balík pomoci. Kromě poskytování poradenství odpustí živnostníkům nájmy nebytových městských prostor a také předzahrádek. A uvolnila z přebytku i 20 milionů korun, které má připraveny třeba na projekty spojené s podnikáním ve spolupráci s MSK.

Karviná v době nouzového stavu myslí i na těžkou situaci podnikatelů, kteří nabízejí své služby nebo provozují své firmy na území města.

"Hlavní úkol je na státu, který má své programy a který je také spustil, víme, že to není úplně ideální, všichni tuto situaci sledujeme. Na základě toho jsme spustili poradenskou službu, kde se snažíme těmto lidem radit," vysvětlil Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné.

Informační a konzultační servis One-stop-shopu Karviná všemi deseti obstarávají zkušení konzultanti. Podnikatelé mohou posílat své dotazy online a konzultovat žádosti po telefonu nebo videokonferenčně. Není to ale jediná pomoc pro živnostníky.

"Budeme odpouštět našim nájemcům, podnikatelům nájem po dobu trvání COVIDového stavu, dneska jsme mimochodem schválili z přebytku rozpočtu 20 milionů korun, které mohou být mimo jiné využity na věci spojené s podnikám, protože víme, že kraj chystá v rámci MSK různé projekty, konkrétnější to bude v červnu, na to jsme taky nachystáni," dodal náměstek.

V neposlední řadě řešilo vedení města také případné  odpuštění nájmu předzahrádek, prozatím je v jednání, na jak dlouhou dobu by to bylo.
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků