Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NsP Karviná-Ráj začne nabízet testování pendlerům, firmám a samoplátcům

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj začne od čtvrtku nabízet testování na COVID-19 pendlerům, firmám a samoplátcům. Reaguje tak na povinnost předložit po návratu ze zahraničí maximálně čtyři dny starý negativní PCR test na COVID-19, pokud se pendleři chtějí vyhnout karanténě.

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj začne od 30. dubna nabízet testování na koronavirus samoplátcům, firmám a hlavně pendlerům, kteří potřebují vycestovat za hranice a musí mít potvrzení, že jsou COVID negativní, jinak je čeká 14 denní karanténa.

"Jsme připraveni tuto službu nabídnout jak jednotlivcům, tak i firmám, pro které jsme připravili možnost testování přímo u nich na pracovišti tak, aby ten komfort, který potřebují pro tady ta potvrzení měli co nejvyšší," řekla Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj.

Všechny pendlery, samoplátce i firmy je nemocnice připravena objednávat na níže uvedených kontaktech a to buď  telefonicky nebo  emailem. 

 emailem: odbery@nspka.      telefonicky: +420 736 522 293, v pracovní dny od 6:30-15:00 hodin

Nemocnice spolupracuje se dvěma laboratořemi, laboratoří CGB A Zdravotnickým ústavem v Ostravě. Obě laboratoře garantují doručení výsledků do 24 hodin.

"Máme speciální test, který je schopen vydat do dvou hodin výsledek PCR testů, nikoliv rychlotestů, který je založen na imunologii. Jsme momentálně jediní v Ostravě, takže si myslím, to začnou využívat především pro pacienty z urgentních příjmů, z ARO, a pro ty, u kterých je to indikované. Máme kapacitu nenaplněnou,  jsme schopni 200 vzorků denně vyšetřit, ale těch vzorků z odběrových stanů ubývá, můžeme proto testování nabídnout pro samoplátce nebo urgentní stavy,” vysvětlila Magdalena Uvírová, ředitelka CGB laboratoře.

Samotné odběrové místo funguje v Karviné denně od 8 do 12 hodin. Kapacita odběrového místa je připravena na sto odběrů denně. 

"V tuto chvíli naše nemocnice nezachytila žádného konkrétního COVID pozitivního pacienta, ani při příjmu k hospitalizaci, ani při ambulantním ošetření, samozřejmě indikovaní pacienti praktickým lékařem nebo pneumologem čas od času pozitivní bývají, ale bývá to součástí vyšetření, které indikuje lékař," uzavřela mluvčí nemocnice.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail