Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrácené knihy putují v karvinské knihovně na 72 hodin do "karantény"

  • Karviná,

V rámci rozvolňování opatření Vlády ČR začaly fungovat pro veřejnost další služby, včetně knihoven. V Karviné otevírají pobočky postupně, vrácené knihy pečlivě dezinfikují a nechávají tři dny v karanténě.

Pobočky karvinské regionální knihovny se postupně otevírají pro veřejnost. Jako první bylo dostupné Střediska hudby a umění v Karviné-Fryštátě.

"Středisko hudby a umění bylo schopno otevřít 29. dubna, což jsme byli rádi. Před prodlouženým víkendem se nám vrátila stovka knih nejen od nás, ale i z ostatních poboček, protože jsme schopni vybírat knihy půjčené jinde a pak je převážíme na dané pobočky," řekla knihovnice Denisa Rytířová a dodává: "Každou knihu vydezinfikujeme, otřeme a pak jde na 72 hodin do karantény, do uzavřené místnosti, pak se teprve může vrátit zpátky do půjčení."

Knihovnice jsou na styk s veřejností vybaveny všemi ochrannými pomůckami, včetně štítů.

"Máme k dispozici jak pro knihovnice tak pro knihovníky dezinfekci, kolegyně mají rukavice a roušky, máme to i pro čtenáře,  mohou si vzít rukavice i roušky," vysvětlila ředitelka RKK Markéta Kukrechtová.

Po otevření Střediska hudby a umění se v pondělí 4. května otevřelo středisko polské literatury ve Fryštátě a také pobočka v Rehabilitačním sanatoriu, ta ale slouží pouze  klientům lázní Darkov.

"Ve středu se otevírá pobočka v Mizerově a v pondělí 11. května otevíráme pobočku v Karviné-Novém Městě. Čtenáři si mohou knihy vypůjčit a vrátit, přístup k internetu ještě není umožněn a i kulturní a vzdělávací akce jsem museli od konce června zrušit," upřesnila ředitelka.

Omezena je otevírací doba knihovny, otevřeno je ve všední dny od 9 do půl dvanácté a odpoledne od 12 do pěti. Pobočka v Loukách funguje každé úterý od půl druhé do půl páté.Čtenáři a návštěvníci mohou využít také  služeb MIC  a knihařské dílny.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků