Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další tragédie spojená s požárem. Tentokrát v Karviné - Mizerově

  • Karviná,

Po čtvrteční tragické události ve Václavovicích na Ostravsku, kde výbuch v kutilské dílně připravil o život místního seniorka, zasahovali moravskoslezští hasiči a policisté v pátek odpoledne u dalšího požáru, při kterém zemřel člověk.

Tentokrát hořel rodinný dům v Karviné-Mizerově. Hasiči k požáru vyrazili ve 13:45 hodin. 

Lukáš Popp, tiskový mluvčí hasičů: "Když přijeli na místo, z domu už se valil černý dým. Při prohledávání domu hasiči nejprve našli jednoho člověk bez známek života. Druhá skupina hasičů posléze nalezla v domě dalšího člověka, který byl při vědomí a  komunikoval."

Lukáš Humpl, tiskový mluvčí záchranné služby: "Z hořícího domu byl vynesen osmasedmdesátiletý muž. Jevil známky poruchy vědomí, jeho dýchání bylo nedostatečné, avšak krevní oběh zůstal zachován. Zasahující lékař jej uvedl do umělého spánku, zajistil dýchací cesty pacienta intubací a provedl převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl postižený přepraven na anesteziologicko-resuscitační oddělení karvinské nemocnice."

Pavla Jiroušková, policejní tisková mluvčí: Při požáru bohužel došlo k úmrtí jedné osoby, ročník narození 1943, a druhá, o rok starší osoba, byla na místě resuscitována a převezena do nemocnice. Kriminalisté a policejní specialisté provedli ohledání místa, zajistili stopy, které budou vyhodnocovat. Příčinu úmrtí určí nařízená pitva.“

Další okolnosti a příčinu požáru zjišťují karvinští kriminalisté ve spolupráci s hasiči. Na místě zasahoval také policejní intervent, který poskytoval pomoc pozůstalým.  Oheň způsobil škodu za 200 000 korun.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy