Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Wanda Miech z Karviné uspořádala koncert na přání pro hudební pedagogy

  • Karviná,

Jednadevadesátiletá klavíristka Wanda Miech z Karviné uspořádala pro své bývalé kolegy ze Základní umělecké školy Bedřicha Smetany Koncert na přání. Hudební pedagogové měli možnost vybrat si ze 40 skladeb svou oblíbenou, kterou jim tato stále dobře naladěná umělkyně zahrála.

Pro hudební pedagogy Základní umělecké školy Bedřicha Smetany se konal velmi neobvyklý koncert. Uspořádala ho 91letá klavíristka, hudební pedagožka a korepetitorka a také oceněná osobnost v oblasti kultury medailí Wacława Olszaka , Wanda Miech.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B. Smetany v Karviné: “ Naše bývalá učitelka Wanda Miech u nás působila dlouhá desetiletí a za tu dlouhou řádku let vychovala hezkou řádku skvělých žáků a taky korepetovala permoník. O to více jsme kvitovali s povděkem, že právě dnes se rozhodla nám dát hudební dárek u příležitosti závěru školního roku, kdy všichni učitelé si mohou vybrat z 41 skladeb které si připravila.. zazněla."


Eva Šeinerová, host koncertu : “Já bych byla ráda, kdybych byla vylosovaná a kdyby mi paní Miech zahrála Scherzo h-moll F. Chopina, protože to je něco, co nás spojuje a moc rády to posloucháme, takže ráda si ji poslechnu v jejím podání."

Hana Šobrová, host koncertu: “4 Mám svého favorita, protože vím, že paní Wandečka to velmi ráda hraje a je to Chopinovo Scherzo b-moll."

Ještě než Wanda Miech usedla ke klavíru a začalo losování skladeb na přání, poděkoval ji kytičkou a malou pozorností ředitel školy jménem náměstka primátora Andrzeje Bizoně, který se z pracovních důvodů nemohl dostavit osobně.

Stále optimistická Wanda Miech měla před samotným koncertem trochu trému.

Wanda Miech, umělkyně: “ Já jsem si na sebe ušila bič, z mého repertoáru životního jsem vybrala 40 skladeb. Během měsíce jsem tu chodila cvičit. Zatím mi to jde, ale nevím, jak to dopadne, protože dnes mám ten koncert nejnáročnější, protože budu hrát před samými profíky."

Všechny skladby hrávala Wanda Miech nazpaměť. Její zdravotní stav se maličko zhoršila paměť už tolik neslouží. Wanda Miech má v plánu ještě letos zahrát pro veřejnost v knihovně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy