Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezioborová JIP v Karvinské hornické nemocnici funguje úspěšně už 15 let

  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice si letos připomíná 15 let úspěšného fungování mezioborové interně-neurologické jednotky intenzivní péče. Tato nemocnice zajišťuje léčbu v čele s multioborovým týmem pracovníků jako jediná pro spádovou oblast téměř celého Karvinska.

Mezioborová interně-neurologické jednotka intenzivní péče vznikla v Karvinské hornické nemocnici přesně před 15 lety. Jejím posláním je poskytovat péči pacientům s komplikacemi a ohrožením základních životních funkcí.

Henryk Brzeżański, primář neurologického oddělení KHN: "Multioborová péče mezi neurology a internisty se nám velmi osvědčila. je přínosná pro obě strany. Jen pro zajímavost, během 20 let od roku 1995 do roku do roku 2016 došlo v ČR k poklesu úmrtnosti na cévní mozkové příhody o téměř 50 procent."

Martin Blažík, zástupce primáře interního oddělení KHN: “Od začátku se vědělo, že spolupráce musí být úzká a vstřícná. Oba ty obory historicky mají k sobě blízko, projevuje se to v tom, že ta péče je výborná a spolupráce ještě lepší."

Neurologická část zajišťuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči o pacienty s cévními mozkovými příhodami.

Henryk Brzeżański, primář neurologického oddělení KHN: ” Naše oddělení je centrem vysoce specializované péče o pacienty s ikty a ročně hospitalizujeme 600 pacientů. V minulém roce bylo naše iktové centrum vyznamenáno platinovým statusem Platinum status - ESO Angels Awards."

Iktová jednotka Karvinské hornické nemocnice podává pacientům s akutní cévní mozkovou příhodou trombolytickou léčbu, což je podání léků, který rozpouští uzávěry, tromby ve velkých mozkových cévách a tím zlepšuje výsledek cévní mozkové příhody.

Interní část je zaměřena na péči o pacienty s infarkty, dekompenzovanou cukrovkou plicními emboliemi, zánětlivými onemocněními srdce a plic a podobně. Celkově ošetří až 1400 pacientů.

Martin Blažík, zástupce primáře interního oddělení KHN: "Máme boxy, boxový systém, který může být uzavřený s izolačním režimem, aby se nepřenášely infekce, máme i několik dýchacích přístrojů v případě, že plicní funkce selže a jeden přístroj na léčbu ledvin. Na našem prvním místě je udržet stávající péči a pokud se nám ji po daří zlepšovat dál, budeme jen rádi."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků