Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malý sál v MěDK dostává novou podobu, bude modernější a nadčasový

  • Karviná,

Malý sál městského domu kultury v Karviné se dočkal modernizace. Od roku 1964, kdy byl zkolaudován, tady proběhla jen jedna rekonstrukce a to v devadesátých letech. Nově bude mít prostor pro divadlo třeba kvalitnější zastínění, akustické tapety a akustické podhledy.

Malý sál pro filmová a divadelní představení funguje v městském domě kultury nepřetržitě od dubna roku 1964, kdy byl zkolaudován. V letech 1996 a 1997 prošel rekonstrukcí a od té doby se tady vzhledově a funkčně nic nezměnilo. Čas na modernizaci přišel právě teď, město na jeho opravu uvolnilo peníze z rozpočtu.


Andrzej Bizoń, náměstek primátora:
"Malý sál městského domu kultury je využíván nejen diváky v odpoledních hodinách, ale i školami. Myslím si, že po těch dlouhých letech je ten sál zralý k tomu, aby byl rekonstruován,. Jsem rád, že že to bude mít nadčasovou podobu, bude to moderní sál."Olga Humplíková, ředitelka MěDK: “Myslím, že ten malý sál si to už zasloužil, sedačky jsou sice pohodlné, umělci tady hrají rádi, ale to, jak to tady vypadalo (koberec na stěně), všechny ty povrchy bylo třeba zrenovovat, protože to bylo hlavně morálně zastaralé. Taky zázemí, WC, šatna, tyto věci taky už úplně neodpovídají standardům."

Momentálně probíhají práce ve vestibulu malého sálu.

Jaroslav Kostka, zaměstnanec dodavatelské firmy: "Demontujeme staré obklady, strháváme staré lina, uklízíme suť a probíhají bourací práce."
Olga Humplíková, ředitelka MěDK: “Bude to krásný prostor, tam, kde můžeme, tam se prosvětlí, zjasní, teď mluvím o vestibulu, naopak prostor pro divadlo bude mít kvalitnější zastínění, budou akustické tapety, akustické podhledy. Pokud jde o zázemí pro herce, prostor se nezvětší, zvětší se pouze o tu část konstrukce, na které bylo upevněno plátno, ta se dříve zasouvala dozadu, teď budeme mít plátno, které se bude vytahovat nahoru."Pokud půjde vše podle plánu, modernizace sálu by měla být ukončena v září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy