Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vydání nové knihy Stanislava Filipa může podpořit veřejnost, na internetu běží kampaň

  • Karviná,

Karvinský patriot, řezbář a spisovatel Stanislav Filip se rozhodl vydat další knížku. Po úspěšných Karvinských pověstech přichází na řadu jeho veršované “ Odpovědi s obrázky na všetečné otázky”. O tom jestli kniha vyjde, rozhodne kampaň na internetu, která právě běží.

Právě teď běží veřejná elektronická kampaň na stránkách pointa.cz, pokud bude úspěšná a v předprodeji se vybere dostatek financí, které pokryjí náklady na vydání, vyjde kniha jako regulérní didaktická pomůcka pro pedagogy, rodiče i zvídavé děti. Právě ony často kladou nevšední otázky.

Stanislav Filip, spisovatel, básník, řezbář: "Když vezmeme od těch nejjednodušších, proč je sníh bílý, proč vidíme jednu stranu měsíce až k odpovědím jak vzniká kulový blesk, proč máme slepé střevo, proč se kočky bojí okurek."

S veršovanými texty má Stanislav Filip bohaté zkušenosti, už před 18 lety psal veršované pohádky pro divadelní spolek Harlekýn. Už tenkrát měli úspěch. Rukopis veršovaných odpovědí na všetečné otázky se dostal do škol z Karvinska a Ostravska.

Jana Čechovská, učitelka ZŠ U Studny: "Já si ještě dnes živě vzpomínám na rok 2015,. kdy vyšly Karvinské pověsti. A protože mám ve třídě, konkrétně ve druhé třídě, velké čtenáře, rádi si čteme tak jsem to okamžitě přivítala a okamžitě jsem to uvedla do praxe, reakce dětí byla úžasná."

Momentálně běží 30 denní kampaň, která prověří zájem lidí. Vydání knihy karvinského patriota Stanislava Filipa podpoří i město Karviná.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "My jsme si svolali metodický štáb, který knihu zhodnotil a zanalyzoval obsahovou a věcnou stránku a rozhodli jsme se, že tu knihu podpoříme."

Podpořit Stanislava Filipa může každý jednotlivec, škola nebo firma a to na stránce pointa.cz

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy