Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitelka SŠTaS Karviná se loučila se školou, ta letos slaví 70 let

  • Karviná,

Ředitelka Střední školy techniky a služeb v Karviné Iva Sandri se rozloučila se svými kolegy i zástupci zřizovatele a města a oficiálně ukončila své působení na této škole. Nově tuto střední školu povede její zástupkyně pro teoretické vyučování Yvetta Kałužová.

11 let vedla Iva Sandri Střední školu techniky a služeb, s koncem tohoto školního roku končí i její působení na této škole. Iva Sandri patří mezi deset nejlepších ředitelů naší republiky, ocenění převzala v roce 2019 v Praze. Oceněna byla v té době i generálním ředitelstvím hasičského záchranného sboru.

Iva Sandri, ředitelka SŠTaS Karviná: ” Asi se mi nebude odcházet lehce, ale myslím si, že jsem udělala kus práce. Bylo to náročné, ale tvůrčí. Chodila jsem sem ráda, protože jsem viděla, že se ta práce daří, že tady mám spolupracovníky, kolegy, kteří mi v tom pomáhali."


Iva Sandri odchází ze školy s patřičnou hrdostí. Nejenže se jí podařilo udržet devět učňovských oborů a čtyři obory maturitní, za jejího vedení také škola otevřela nový maturitní obor Logistika v průmyslu. Školu také náležitě esteticky vyzdobila a dokázala šířit krásu řemesla z různých úhlů pohledu prostřednictvím různých akcí pro školy a veřejnost. Podporovala i vznik workoutu na škole, který je v současné době mimořádně úspěšný v republice i zahraničí.

Rozloučit se s ředitelkou přišli s kyticí zástupci kraje, města, spolupracujících firem a dalších významných hostů. Z rukou náměstka primátora také obdržela škola i ředitelka Pamětní list Rady města.

Andrzej Bizoń. náměstek primátora Karviné: "Jsme velmi rádi,že i když nejsme zřizovatelem středních škol, tak na území města máme takové školy, jako je SŠTaS Karviná a blahopřeji k 70. výročí založení. Ta škola nabízí širokou škálu oborů, ve kterých se můžou vzdělávat.naši žáci, za což jsem velmi rád." 
Stanislav Folwarczný, náměstek hejtmana MSK: “Škola má za sebou druhou dekádu ve 21. století a musím říct, že velmi úspěšnou dekádu, protože ten konec minulého století byl velmi náročný. Hlavně přechod z hornického učiliště a hledání nového místa v tom školském systému. Ten se zvládl a škola postupuje dál. Ta poslední dekáda pod vedením paní ředitelky Sandri byla úspěšná, ženy mají vždy větší cit pro estetiku. To tady jde vidět v té škole, skutečně je to škola moderní, kvalitně vybavená,dobře řízená, neřeší problémy, které musela řešit, jako je úbytek počtu žáků, demografie se stabilizuje. Myslím, že paní ředitelka předává školu do třetí dekády nové nástupkyni v dobré kondici."


Nově Střední školu techniky a služeb v Karviné povede Yvetta Kałužová. V Karviné se narodila žije tady celý svůj život. Pracovala tady jako učitelka odborného výcviku, odborných předmětů a v současné době vykonávala funkci zástupkyně ředitelky školy. Ve školství pracuje více jak 25 let. Má v plánu pokračovat ve stejné vizi a tempu jako její předchůdkyně.

Yvetta Kałužová, nastupující ředitelka SŠTaS Karviná: “Určitě budu pokračovat v cestě paní ředitelky, protože ona opravdu dala této škole hrozně moc. Nastavila nějakou cestu, budeme v ní pokračovat a dát té škole i něco nového. Víme,že tato škola je součástí Karviné, my jsme tady všichni patrioti, kteří pracujeme pro tuto školu a určitě budeme pracovat s širokou veřejností a slavit jméno školy tak, aby se dožila 100 let."I když Iva Sandri oficiálně ukončila působení na této škole, bude i do budoucna sledovat její vývoj a úspěchy.


Iva Sandri, ředitelka SŠTaS Karviná: "Je to moje dítě. Budu ji sledovat z povzdálí, ale nechám ji žít."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy