Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští atleti uspořádali Běh pro zdraví, prázdninové startovné podpoří ČČK Karviná

  • Karviná,

Karvinský atletický oddíl uspořádal pro veřejnost Běh pro zdraví. Tato akce je určená pro všechny bez rozdílu věku a kondice a koná se pravidelně několikrát ročně od roku 2017. Prázdninové startovné věnují atleti ČČK Karviná.

V parku Boženy Němcové se běhalo pro zdraví. Atleti TJ Jäkl Karviná tuto akci pořádají pravidelně pro každého zájemce bez rozdílu věku a fyzické kondice čtvrtým rokem.

Michal Broda, organizátor běhu: “Běh pro zdraví pořádáme od roku 2017, dostal se k nám z Polska, je to taková rodinná akce pro každého, kdo chce běhat."

Běh pro zdraví není soutěžní, jako například Městský běh Karvinou, neběží se v kategoriích, na startu jsou všichni společně od maminek s kočárky, dětí až po dospělé. Běží se pro zábavu, pro radost a hlavně pro zdraví. Pro zúčastněné výkonnostní běžce to byla skvělá příležitost zatrénovat si a porovnat kondici s ostatními.

anketa, účastníci běhu: "Kluci mě táhli, bylo to vidět během celého závodu, když jsme se hecovali navzájem a taky ke konci, nakonec jsme doběhla za nimi, jako třetí celkově, ale jsem spokojená." "Trať byla perfektní, běželo se mi skvěle."Trať tohoto běhu byla dlouhá tři kilometry a vedla krásným prostředím zámeckého parku.  Každý rok pořádá místní atletický oddíl celkem 7 běhů, od dubna do října vždy druhý čtvrtek měsíce.

Michal Broda, organizátor běhu: “Tento rok kvůli pandemii byl jiný, první dva běhy byly virtuální, každý si to odběhl sám a poslal nám výsledky."

Letošní rok je kvůli pandemii speciální, atleti se rozhodli výtěžek z každého startovného věnovat na dobrou věc.

Michal Broda, organizátor běhu: “Nejdříve jsme podpořili karvinskou nemocnici, pak havířovskou, třetí běh byl pro domov důchodců a teď o prázdninách jsme kontaktovali ČČK a domluvili jsme se, že výtěžek půjde pro ně."
Oldřich Gbelec, ředitel ČČK Karviná: “My jsme samozřejmě strašně rádi, že taková iniciativa tady v Karviné tady vznikla, děkujeme za to, děkujeme atletům, kteří dnes běželi. Výtěžek použijeme na pokrytí našich provozních nákladů, protože jak víme, letošní rok nebyl příznivý pro nikoho vzhledem ke koronaviru, takže peněz není dost a i tohle nám pomůže."

V srpnu se běh pro zdraví na podporu ČČK uskuteční 13. srpna, start bude opět u letního kina. Po prázdninách chce atletický oddíl podpořit v 6. a 7. běhu další vybrané organizace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy