Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O mostky a propustky se Karviná stará systematicky, dobře pak odvádějí vodu

  • Karviná,

Mezi každoroční opravy ve městě patří i péče o různé mostní objekty a propustky. Systematická údržba se vyplácí, propustky nejsou zanesené a zvlášť v deštivém počasí odvádí vodu.

Odbor majetkový MMK se systematicky věnuje opravě propustků a mostků na území města, v okrajových částech i v parcích a na dalších místech. Každoročně Jich několik opraví tak, aby se nezanášely a lehce propuštěly vodu.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “My jsme se už před sedmi lety začali systematicky zabývat opravami mostů, ať jsme dělali na Olšinách velký most, opravujeme mosty k Lodičkám, kde na dřevo zapůsobil zub času. Věnujeme se i těmto věcem a vyplácí se nám to, zvlášť, když je deštivé počasí, takže ty propustky a mostky plní svoji funkci a nehromadí se nám díky tomu, že jsou zanesené, propadlé atd., takže odvádí tu vodu.” 

Kromě toho se také provádí jejich údržba nebo se plánují a realizují vhodné úpravy, jako jsou zábradlí a podobně. V současné době se připravuje oprava lávky mezi rájeckou nemocnicí a bývalým mlýnem, oprava mostního objektu v lesoparku Bažantnice, centrálního propustku pod centrálním hřbitovem a podobně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy