Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Delší odstávka teplé vody byla v Karviné nutná. Měnila se část páteřního horkovodu

  • Karviná,

Doba letních odstávek teplé vody trvá většinou jen pár dní, pro obyvatele Karviné byla letos přerušena téměř na dva týdny. Delší odstávka byla způsobena nutnou výměnou části páteřního horkovodu, který sloužil nepřetržitě od roku 1966.

Téměř dva týdny trvala odstávka teplé vody pro obyvatele Karviné.Bylo nutné vyměnit část páteřního horkovodu, který slouží nepřetržitě od roku 1966. To obnášelo rozsáhlé práce, se kterými se museli dělníci vypořádat. Zahájeny byly daleko dříve před samotnou odstávkou. Zahrnovaly projektovou přípravu, objednání a dodání materiálů, výběrové řízení a podobně.

Dalibor Šafran, zástupce náměstka Distribuce a služeb Veolia ČR pro region SM a Slezsko: "Předmětem této generální opravy horkovodu o průměru 600 mm byla celková výměna obou větví, tzn. přívodní i vratné větve horkovodního potrubí směrem do města Karviné v celkové délce 415 metrů včetně příslušenství."

Zhruba měsíc před odstávkou došlo k demontáži tepelné izolace a přípravě nového potrubí na místě stavby.

Dalibor Šafran, zástupce náměstka Distribuce a služeb Veolia ČR pro region SM a Slezsko: "To potrubí se dopředu předsvařovalo na větší montážní celky. V době odstávky tomu předcházelo odstavení oběhu, vypuštění celé trasy obou vyměňovaných potrubí, pak mohli nastoupit montážníci, kteří rozřezali původní staré potrubí na větší celky a za nimi nastupuje další montážní skupina, která postupně začíná montovat nové potrubí na své místo."

Potrubí bylo smontováno podle harmonogramu a od středy se postupně plnily oba tahy potrubí.

Jana Dronská, mluvčí společnosti Veolia Energie: “Veolia dokončila hlavní práce na výměně páteřního horkovodu v Karviné a obnovila dodávky teplé vody ve městě o den dříve. Obyvatelé budou mít teplou vodu už v pátek ve večerních hodinách.”

Dalibor Šafran, zástupce náměstka Distribuce a služeb Veolia ČR pro region SM a Slezsko: “Samozřejmě musíme říct, že tím pro nás ani pro naše dodavatele práce na stavbě nekončí, je akce rozpracovaná, budou probíhat dokončovací stavební práce, nátěry potrubí a jejich tepelné izolace.”
Nahlásit chybu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail