Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O odlehčovací službu je v Karviné velký zájem, zřejmě se kapacitně rozšíří

  • Karviná,

O odlehčovací službu karvinských sociálních služeb je velký zájem. Vedení organizace proto uvažuje o kapacitním rozšíření této služby. Využívat ji mohou rodinní příslušníci, kteří doma pečují o seniory, dlouhodobě nemocné nebo hendikepované a potřebují si odpočinout nebo čerpají dovolenou.

Odlehčovací služba se nachází v budově jeslí a denního centra v Karviné-Novém Městě na ulici Závodní. Fungovat začala v lednu roku 2016 a stále je o ní velký zájem. Rodiny pečující o dlouhodobě nemocné či handicapované starší 18. let tady mohou svěřit své blízké profesionálům po dobu od jednoho dne až na tři měsíce.

Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná: “Protože je to určeno hlavně pro seniory, jejichž rodinní příslušníci si potřebují na nějakou dobu oddechnout od té péče, tak je tady přivezou, dle nařízení hygieny musí mít negativní test. Pak se tady o ně staráme, zahrnuta je veškerá hygiena, zabavíme je nejrůznějšími hry, dáváme je na terasu aby mohli komunikovat mezi sebou. Pokud jsou ovšem schopni, protože většina z nich jsou ležáci."Službu využívali lidé i v současné nelehké koronavirové době.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: “Zpočátku měli lidé obavy, ale ten strach už opadává a této služby využívají a jsem rád, že můžeme tuto službu lidem kvalitně nabídnout."
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: "Celkově terénní služby jsou podporovány nejen krajem, ale i městy a jsem za to rád. Ale měly by být jako poslední, co budou lidé využívat. Nejdříve pojďme v terénu pomáhat lidem, pak ambulantně a nakonec odlehčovací služba. Každé větší město tuto službu má, nemá ji v takovém rozsahu jako Karviná a je vidět že Karviná si uvědomuje, že populace stárne a že těchto služeb bude muset přibývat."Rodinní příslušníci požádají sociální služby o volný termín, pokud je obsazeno, je jim nabídnutý termín náhradní. A protože je o tuto službu velký zájem, vedení karvinských sociálních služeb uvažuje o kapacitním rozšíření této služby.

Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná: “Uvidíme do budoucna, jestli se nám podaří najít vhodné místo, aby se ta služba rozšířila."

V odlehčovací službě je zahrnuto ubytování, strava a úkony péče jako aktivizační činnosti, vycházky a podobně. Zájemci získají bližší informace přímo v místě služby nebo prostřednictvím telefonního kontaktu uvedeném níže.

596 313 128, 725 217 131

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy