Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sen o proměně zahrady. Denní stacionář Galaxie centrum se chce otevřít veřejnosti

  • Karviná,

Snem pracovníků Denního stacionáře Galaxie centrum pomoci je přetvořit přilehlou zahradu stacionáře na místo, které by využívali i lidé z blízkého sídliště. Finanční prostředky na realizaci proměny by mohl pomoct sehnat Nadační fond Křídlení, podívejte se na reportáž.

Denní stacionář Galaxie centrum pomoci funguje pro dospělé mentálně, sluchově nebo zrakově postižené už 21 let. Zázemí našli v budově bývalé mateřské školky uprostřed sídliště v Karviné-Hranicích. K dispozici mají klienti i velkou zahradu, na které zahradničí, pěstují zeleninu, ale také se rádi baví. Snem vedení stacionáře je zahradu vylepšit a otevřít veřejnosti.

Marcel Dvořák, ředitel Galaxie: “Letos jsme se dostali do okruhu šesti neziskovek, které se teď navzájem scházejí, prohlížejí si své neziskovky, zjišťují, jak jsou na tom ostatní neziskovky a jak by se mohly navzájem obohatit. My jsme jim napsali náš projekt, kde chceme zkulturnit naši zahradu pro okolní obyvatele, o to usilujeme pár let. Že by tady chodily matky s dětmi, aby se tady mohly bavit, nabídneme jim občerstvení."

Zahrada by mohla být oživena i herními prvky, které projekt zahrnuje. Ostravský nadační fond Křídlení pomáhá neziskovým organizacím od roku 2013.

Lucie Houthoofdtová, zakladatelka Nadačního fondu Křídlení: "Vybíráme projekty a organizace , které známe z akce, která se jmenuje Advent plný křídlení. Vybíráme je velmi srdečně tím, že jsou jiné a to je důvod, proč jsme v Galaxii."

Letos Nadační fond Křídlení podpoří celkem šest projektů.

Lucie Houthoofdtová, zakladatelka Nadačního fondu Křídlení: "O tom, na který projekt půjde podpora, rozhoduje dárce. Pokud vás zaujme projekt Galaxie, tak na webových stránkách je variabilní číslo, pokud ho vyberete, tak částka půjde přímo na tento projekt."

Denní stacionář galaxie centrum pomoci chystá pro veřejnost akci už na 18. září, stejně jako loni při oslavě 20. výročí se uskuteční venku na zahradě. Akce je primárně cílená na podporu zdravotně postižených spoluobčanů.

Marcel Dvořák, ředitel Galaxie: “Budeme tady mít jako minulý rok workshop, hudbu, promítání, koně, skákací hrad, dřevěný kolotoč."

Akce začne na zahradě od půl čtvrté dopoledne.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy