Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Karviné a zejména příznivci sportu se už brzy dočkají nového sportovního areálu

  • Karviná,

Stavba nového sportovního areálu za krytým bazénem pokračuje podle plánu a bez komplikací. Obyvatelé Karviné a zejména příznivci sportu se tedy už brzy dočkají nového místa, kde budou moct trávit volný čas.

Obyvatelé Karviné a zejména příznivci sportu se už brzy dočkají nového sportovního areálu. Stavební práce se rozběhly zhruba před měsícem.

Jan Wolf, primátor Karviné: “V současné době probíhají stavební práce, přeložky inženýrských sítí. Stavba zatím probíhá podle termínů jak má, uvidíme, jaké bude dále na podzim počasí. Práce by měly být ukončeny na konci roku, předpokládám, že slavnostní otevření a první návštěvníci by sem mohli přijít na jaře příštího roku.” 

Multifunkční areál nabídne atletickou a in-line dráhu pro začínající bruslaře, fotbalové hřiště s umělou trávou pro amatéry, dětské hřiště, pumptrack i hřiště na workout. Do areálu byl také začleněn i skatepark, který se stal vítězným požadavkem ankety participativního rozpočtu města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Toho využití tady bude docela hodně a věřím, že areál naši občané a mládež využije."

Pracovní skupina se také scházela s odborníky na jednotlivé povrchy daných sportů a zástupci sportovních spolků, aby navržené sportoviště splňovalo jejich představy.

Petr Zorichta, předseda spolku Skejtuj denně: "Je tam streetová část, i část, kde je bazén, kde je mnoho radiusů. Věříme, že to bude stavět firma, která má se skateparky zkušenosti, a v tom případě by to bylo v maximálním pořádku."

Výrazně se také změní okolí celého sportovního areálu.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Je to součástí střední školy, dáváme tady dohromady část této budovy, budou tady nová okna, mění se fasáda, bude se taky dělat i zázemí. Bude tady správce, přibude parkoviště. Na to bude navazovat a věřím tomu, že na podzim se to již rozběhne, protože se blíží konec soutěže přestavby krytého bazénu, takže si myslím, že celá tato část bude velmi pěkná a doufám i hodně využívaná."

Areál bude oplocený, hlídaný kamerovým systémem. V samotném areálu budou vybudovány zpevněné plochy a chodníky, inženýrské sítě a rozmístěny lavičky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy