Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský režisér natočil unikátní dokumentární film Králové videa

  • Karviná,

Karvinský režisér Lukáš Bulava natočil speciální dokumentární film Králové videa. Pamětníkům připomíná a nové generaci představuje fenomén minulé doby a to byl rychlodabing. Slavnostní premiéra se uskutečnila v karvinském letním kině.

V letním kině se konala slavnostní premiéra dokumentárního filmu Králové videa, karvinského režiséra Lukáše Bulavy. 

Jakub Gajdica, vedoucí kin: "My jsme uváděli všechny filmy Lukáše, které natočil a toto je první film, který se dostává do standardní kinodistribuce, což si možná diváci neumí uvědomit, ale je to obrovská věc, navíc dostává výborné recenze jak od diváků, tak filmových kritiků.” 

Lukáš Bulava, režisér: "Ten prvotní nápad vznikl v dětství, kde se u mě i u ostatních tvůrců tohoto filmu zrodila láska k filmu, protože díky těm západním hitům, které jsme mohli po celém Československu jako děcka sledovat v obýváku, tak tam vzniklo to, že jsme byli vděční a začali jsme si těch filmů vážit a víc se o ně zajímat."

Dokumentární film Králové videa se připravoval a natáčel čtyři roky. Pamětníkům připomíná a nové generaci představuje fenomén tehdejší doby a to byl jednohlasý rychlodabing.

Lukáš Bulava, režisér: "Obsah toho dokumentu nejen lidi pobaví, ale zároveň si z něj mohou vzít vděčnost jsme měli, když jsme se na ty filmy dívali."

Film karvinského režiséra se promítá už nyní v českých kinech a od října si do kin na tento unikát mohou zajít i diváci na Slovensku.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy