Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavní síň Muzea Těšínska v Karviné nabízí výstavu o proměnách Těšínského Slezska

  • Karviná,

Ve výstavní síni Muzea Těšínska v Karviné-Fryštátě probíhá výstava nazvaná Těšínské Slezsko a jeho proměny v době modernizace. Zachycuje několik hlavních témat v období od poloviny 18. století do poloviny 20. století.

Těšínské Slezsko a jeho proměny v době modernizace. To je název výstavy, která právě probíhá ve Výstavní síni Muzea Těšínska v Karviné-Fryštátě. Zachycuje několik hlavních témat v období od poloviny 18. století do poloviny 20. století.

Lenka Nováková, spoluautorka výstavy: “Pokusili jsme se zachytit modernizaci ve všech oblastech života ať už hospodářského, společenského, náboženství, školství."


Spoluautorka výstavy Lenka Nováková připravila exponáty týkající se společenské části života. Ta se projevila především vznikem spolků ve druhé polovině 19. století.

Lenka Nováková, spoluautorka výstavy: “Vznikalo nesmírné množství spolků od tělovýchovných, vzdělávacích, osvětových až po turistické a podobně. Proces modernizace jsme se pokusili zachytit i v této vitríně, de je několik vývojových řad, kde může návštěvník vidět jak se určitý předmět vyvíjel, jak se modernizovalo jeho použití."

Výstava také dokumentuje zásahy a lidský dopad na vzhled krajiny.

Nela Kotásková, spoluautorka výstavy: “Zacílili jsme na tři věci, vývoj lesů na Těšínsku, na vodu, řeky, jak je člověk upravoval řeky a zemědělskou krajinu."


Výstava byla dílem kolektivu autorů. Pohlednice, fotografie, mapy, dobové tiskoviny, dobový interiér a předměty každodenního života si mohou návštěvníci prohlédnout do 7. prosince.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy