Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský fotograf Miroslav Pawelek vystavuje fotografie nedonošených dětí

  • Karviná,

Karvinský fotograf Miroslav Pawelek právě nyní vystavuje v Mánesově síni sérii fotografií, které zachycují první okamžiky po narození nedonošených dětí. Svět nedonošených dětí zachytil ve fakultní nemocnici v Ostravě.

Svět nedonošených dětí ve Fakultní nemocnici Ostrava. Tak zní název výstavy, kterou mohou obyvatelé Karviné i návštěvníci města zhlédnout v Mánesově síni městského domu kultury. Autor fotografií Miroslav Pawelek zachytil první dny života zhruba 60. předčasně narozených dětí z celého Moravskoslezského kraje, některé z nich vážily jen 500 gramů.

Miroslav Pawelek, fotograf: "Jsou vesměs umístěné v inkubátorech nebo na lůžkách JIP, kde se o ně zdravotní personál stará. Mohou to být i děti nemocné nebo postižené nějakou nemocí."

Péče o předčasně narozené děti na specializované oddělení neonatologie je velmi náročná. jejich příběhy jsou velmi silné a jejich životy zvláště v prvních dnech velmi křehké.

Hana Spratková, neonatoložka FNO: "Na těch fotografiích je zachycena naše každodenní rutina. Každé miminko, které se u nás narodí, mělo neskutečně náročný start do života. Ten život není samozřejmost, je kolikrát i těžce vybojovaný, ale má to smysl." V karvinské Mánesově síni si můžete fotografie prohlédnout do 21. října.
DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků