Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahrádkáři z Karvinska se pochlubili úrodou na své tradiční výstavě

  • Karviná,

Zahrádkáři z Karvinska uspořádali svou tradiční dvoudenní výstavu, na které veřejnosti ukázali, co všechno se jim podařilo vypěstovat a v jaké míře.

Zahrádkáři z Karvinska se opět po roce sešli s veřejností, aby jim ukázali své letošní výpěstky a pochlubili se i svou úrodou. A to přesto, že letošní rok nebyl až tak ideální, jak by si přáli.

Oldřich Janků, předseda Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Květen, červen sucho, červenec déšť a zima, zahrádky jsme měli zatopené, ale vzhledem k tomu špatnému počasí, těch dobrých exponátů je tady dost."

Tradičně se dařilo pěstovat papriky, naopak rajčatům se nedařilo vůbec.

Oldřich Janků, předseda Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Je to špatný a bez postřiku rajčata už nevypěstujete dnes, to je opravdu špatné."

Výstava byla obohacena o několik soutěží pro veřejnost a samotné zahrádkáře a také tradičně o soutěžní výstavu prací dětí z pěti základních škol. Vytvořily podzimní aranžmá formou závěsných věnečků a ikebany.

Marcela Urbanová, tajemnice Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Máme i soutěž znalec rostlin, děti soutěží ve svých vědomostech, je tam 35 otázek, děti zde zjistí, jak jsou na tom."

Samostatně soutěžili zahrádkáři a to o největší a nejtěžší rajče, papriku a nejkrásnější jablko Karvinska. Výstava je každoročně prodejní, k dispozici byla lidem opět i mykologická poradna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy