Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci nacvičovali zákrok proti ozbrojenému pachateli v objektu

  • Karviná,

Karvinští strážníci mají za sebou jeden z pravidelných metodických nácviků zákroku hlídky s psovodem proti ozbrojenému nebezpečnému pachateli, který se ukrývá uvnitř budovy. Přítomný specialista sledoval jejich koordinaci a postup.

Ozbrojený pachatel chladnou nebo palnou zbraní skrývající se v objektu. To bylo téma metodického dne strážníků MP Karviná.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “V rámci metodického dne trenérů jsme si stanovili úkol simulace zadržení pachatele v objektu tentokrát prostřednictvím psa."

Přítomný instruktor výcviku bezpečnostní ochrany, jehož úkolem bylo sladit práci psovodů a zakročující hlídky, komunikaci a správný postup.

Josef Kosiec, instruktor výcviku bezpečnostní ochrany: "Tam je důležitá koordinace zakročující hlídky a psovoda. Jestli střelci vstoupí do té budovy, pokryjí si přístupové cesty, které v té budově jsou, tak potom si zavolají psovoda. Pes si pokrývá terén, dělá tzv. revír, vyhledává si toho pachatele, jestliže pachatele najde, vyštěká si ho."

Instruktor po akci následně každý krok strážníků vyhodnotil včetně zneškodnění pachatele.

Josef Kosiec, instruktor výcviku bezpečnostní ochrany: "To sbalení tam bylo pěkné, tam jsi ho bral hned za pravou paži, hlava dolů, kam jde hlava, tam jde celé tělo, to bylo dobré."

Metodické dny mají strážníci pravidelně 4x do roka, každý trenér ve své směně pak poznatky předává ostatním strážníkům tak, aby je aplikovali v praxi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


MaAnBa s.r.o. - Karviná - Mölnlycke Health Care, průmyslová zóna
Karviná
od 90 do 100 Kč/hod.

Detail

Autodoprava Karel Lanča s.r.o. - ČeskýTěšín
Český Těšín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Mölnlycke Health Care, průmyslová zóna Karviná
Karviná
od 90 do 100 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry