Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O kroužek teraristiky mají děti z Karviné zájem, baví je starat se o hady i želvy

  • Karviná,

S kamerou jsme navštívili kroužek teraristiky v karvinské Přírodovědné stanici Střediska volného času Juventus, o který je mezi dětmi velký zájem. V současné době se starají až o třicet druhů - plazů, obojživelníků a exotického hmyzu.

Kroužek teraristiky Přírodovědné stanice Střediska volného času Juventus funguje od roku 1990 čili od samého začátku, kdy byla Přírodovědná stanice zprovozněna. Pracovna teraristiky tady byla zřízena úplně jako první.

Zdeňka Szczerbová, vedoucí odd. zoologie a chovatelství: "Obojživelníků máme dva druhy, žebrovník a žába rosnice. Hadů máme šest druhů, všichni to jsou škrtiči, nemáme žádné jedovaté hady. Máme užovky, korálovky, hroznýšovce a krajty."

Z exotického hmyzu jsou zastoupeni zlatohlávci, tři druhy švábů, kudlanky, sklípkani nebo strašilky. Starat se mohou členové kroužku i o agamy, gekony i o několik druhů želv, například klapavky, želvy nádherné, tereky, kajmanku supí, želvy stepní, uhlířské a zelenavé.

Ema Procházková, členka kroužku teraristiky: "Mě se líbí agama vousatá a hadi, co tam jsou."
Matyáš Novotný, člen kroužku teraristiky: "Co hadi? Hada jsme si zatím nepohladil a nevím, jak na tom jsem."

Kroužek teraristiky v Přírodovědné stanici funguje každé pondělí a středu. Pondělní kroužek je již plně obsazený, ve středečním jsou ještě tři místa volná.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků