Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další instruktážní video TS Karviná je na světě, tentokrát k separaci skla

  • Karviná,

Technické služby Karviná zveřejnily další instruktážní video, ve kterém lidem vysvětlují správnou separaci odpadu. Tentokrát se lidé dozví jak správně třídit sklo a co se s vytříděnou komoditou děje dál.

Jak správně třídit odpad, čeho se vyvarovat a kam vytříděné komodity dále putují, jak se zpracovávají a co z nich vzniká. To vše obsahují instruktážní videa karvinských technických služeb, která postupně zveřejňuje město i televie Polar. Nově je připraveno video ke třídění skla.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb: ” Po instruktážních videí na podporu třídění papíru, plastu a bioodpadu natočili TS další instruktážní video na podporu třídění skla, ve kterém se každoročně zlepšujeme.”


Michal Bartečko, vedoucí provozovny Odpady TS Karviná:
"Z videa se lidé dozví, jak mají sklo třídit, co tam mají vyhazovat a co ne. natočili jsme to i proto, aby lidé věděli, jak se ty zvony vyvážejí, a že na hraně toho zvonu je taková drážka, která slouží ke vhozu objemnějšího skla. Občané se také dozví, kam to sklo putuje , co se z něj vyrábí a že ten koloběh je nekonečný."Ve videu se lidé také dozví, co do této nádoby určitě nepatří.

Michal Bartečko, vedoucí provozovny Odpady TS Karviná:
"Nejčastější chyby při třídění skla je drátosklo, zrcadla, porcelán a keramika. Víčka od zavařovacích sklenic nebo u lahví nevadí, protože se to u toho třídění vytřídí."


Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb
: ”Ve třídění skla jsme každým rokem čím dál lepší, za to děkujeme občanům. V roce 2018 jsme vytřídili přes 300 tun, v roce 2019 už to bylo 400 tun skla. V letošním roce za první pololetí jsme měli už 300 tun, čili do konce roku by to mohlo stoupnout, čili každým rokem se ta výtěžnost zvětšuje.” 

Různě ve městě je celkově rozmístěno 210 šedých zvonů na sklo.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb: ”Tyto nádoby jsme pořídili na to, abychom jsme měli větší výtěžnost a čistější. V minulých letech jsme měli nádoby běžné a vyměnili jsme je za ty zvony, i proto, aby toto sklo přijímaly sklárny a mohlo z toho vzniknout další sklo a jiný obalový materiál.”

Díky tomu, že lidé každoročně vytřídí více skla, změnil se i harmonogram svozu.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb: ”Místo jednou měsíčně se sváží jednou za 14 dní, v sídlištní zástavbě probíhají svozy nádobové, u rodinných domů máme zavedený pytlový systém.”

U rodinných domů se sklo prozatím sváží jednou měsíčně.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků