Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Týdnu knihoven se v Karviné konal knižní blešák a rande naslepo

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna uspořádala v rámci platných opatření vlády několik akcí v rámci celorepublikového Týdne knihoven. Před knihovnou se konal knižní blešák a čtenáři si také mohli dát s knihou rande naslepo.

Karvinští čtenáři a pravidelní návštěvníci knihovny mají možnost po celý rok využívat pestré nabídky akcí. Letos se jich kvůli platným opatřením vlády muselo hodně zrušit. Přesto se v týdnu knihoven uskutečnilo pár nevšedních aktivit, třeba rande naslepo s knihou.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Čtenáři si vypůjčí knížku, kde na knize najdou indicii, o čem je. jakou knihu si půjčili, zjistí až doma, až si ji vybalí a zjistí, co si půjčili."

Kromě toho si čtenáři i náhodní kolemjdoucí mohli vybrat zajímavý titul do své knihovničky na knižním blešáku. Knihovnice venku nabízely vyřazené knihy.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "Knižní blešák jsme zařadili do týdne knihoven, protože nám neproběhl náš tradiční knižní jarmark, který realizujeme každé září, tak čtenáři si mohou koupit vyřazené knihy z karvinské knihovny, naučnou literaturu, beletrii, dětské knihy a také časopisy."anketa, čtenáři: "Jsou to jednoaktovky, na jedno přečtení. Pro koho to máte? Pro sebe.” "Já ráda čtu knížky ze současnosti, zamilované, toho ostatního je plno. Literaturu dnešní o mladých, starých, ale aby to dobře dopadlo.”

V rámci Týdne knihoven mohli lidé v ulicích potkávat i knihpatrolky, které rozdávaly nečtenářům registrace zdarma a seznamovali je s akcemi knihovny, jako je třeba probíhající výstava místního fotoklubu nebo seznamem filmů promítaných filmovým klubem.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "Čtenáři se také mohou zdarma zaregistrovat a máme připraveno i pro naše dlužníky amnestii upomínek."

Akce pro veřejnost jako besedy a setkání se známými osobnostmi, které musely být zrušeny, chce knihovna realizovat v době, kdy to opatření opět dovolí.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků