Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském psím útulku přebudovali kotelnu a zateplili střechu

  • Karviná,

Zázemí psího útulku se dočkalo vylepšení. V letošním roce vyčlenil správce, Technické služby, finance na částečné zateplení fasády, opravu střechy a také výměnu kotle. Při návštěvě útulku jsme také vybrali tři psí adepty na nový domov.

Útulek v Karviné, prochází v současné době vylepšením. Provozovatel útulku, Technické služby, zafinancovaly opravu střechy a také výměnu kotle.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Mimo běžného provozu psího útulku, kdy se staráme o nalezené pejsky, musíme myslet na to, aby budova a celé technické zázemí bylo v provozu podle stávajících předpisů a legislativy. Z dlouhodobého hlediska jsme věděli, že dříve nebo později budeme muset přistoupit k přebudování kotelny, protože my jsme tam fungovali ještě a uhlí, takže z ekologického hlediska to bylo nepřijatelné. Kotel také neumožňoval regulaci."

Nově byl do útulku pořízen kotel plynový kondenzační se zásobníkem.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Zároveň nám to umožnilo i provést regulační zásahy do celé topné soustavy a rekonstrukci této soustavy. A už na konci léta jsme připravili drobné zateplení pod střechou."

David Konieczný, ošetřovatel: "Polovina kotců se nachází v budově, v každém kotci je topení, takže tam jsou především v zimě hlavně umísťování psi, takže doufám, že se budou mít pejsci o to lépe."

V současné době je v útulku umístěno 18 psů. Z nich vám představíme tři psí adepty na nový domov.

David Konieczný, ošetřovatel: "První nabízený pes je fenka, jmenuje se Amálka, je to kříženec zřejmě čivavy, je přítulná, hravá, společenská, bez problémů ke každému. Druhý nabízený pejsek se jmenuje Denis, dvouletý kříženec jezevčíka, je tu krátce. Zatím je bázlivý, a když se mu někdo bude věnovat, tak si na sebe zvyknout a bude vše v pořádku. Třetím nabízeným psem je čtrnáctiletý kříženec, jmenuje se Dan, říkáme mu Daneček. Není tady moc dlouho. Tím, že je starší, tak má rád více klidu. Takže si poběhá, pohraje a potom spíše má rád klid, takže by byl vhodný k méně aktivnějším lidem nebo starším a lepší umístění by bylo do bytu než na zahradu."

Útulek je pro veřejnost v běžné provozní době uzavřený.

David Konieczný, ošetřovatel: "Psa je možné si vybrat na našich webových stránkách a potom si telefonicky domluvit s ošetřovatelem jeho převzetí."


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků