Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné využívají stavební sezonu naplno, opravuje se a staví hned v několika lokalitách

  • Karviná,

Na několika místech v Karviné probíhají souběžně práce spojené s opravami chodníků, místních komunikací a výstavbou nových parkovacích míst.

I v podzimních měsících, pokud to počasí dovolí, pokračují v Karviné s realizací hned několika významných investičních akcí. jednou z nich je oprava chodníku v délce 355 metrů na třídě 17. listopadu kolem nemocnice v Karviné-Ráji.

OPRAVA CHODNÍKU NA TŘ. 17. LISTOPADU

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Nacházíme se na tř. 17. listopadu, kde jsme před několika lety začali systematicky opravovat chodníky z jedné i druhé strany. Jelikož tato komunikace je dlouhá, tak je to rozděleno do etap a my stojíme u té poslední etapy, která je opravována od nemocnice v Karviné-Ráji až po obchodní dům Tesco."

Stávající asfaltový povrch včetně obrubníků byl již ve špatném stavu. Nově bude povrch ze zámkové dlažby a osazeny budou nové obrubníky.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Je to samozřejmě vždy přizpůsobeno tak, aby to mohli používat ti, kteří mají omezení, vodící čáry atd. Toto vždy při opravách řešíme. Budeme dělat i nějaké úpravy u autobusové zastávky."

Práce by měly skončit na konci listopadu. Opravuje se i komunikace na ulici U Lesa. Momentálně se rekonstruuje první část v délce 230 metrů.

OPRAVA KOMUNIKACE NA ULICI U LESA

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "My jsme začali s touto komunikací opět na několik fází a to z důvodu, že nemůžeme natolik omezit dopravu lidem, kteří tady bydlí a bydlí jich tady hodně, abychom zablokovali komunikaci na dlouhou dobu. Takže jsem celou komunikaci rozdělili na tři části, letos se dostaví ta první. Měníme povrch vozovky, opravujeme dešťovou kanalizaci, chodníky."

K výrazné změně tady dojde díky jinému způsobu parkování, z podélného na šikmá stání.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Chodník bude na jedné straně, nebude po obou a místo toho chodníku, který je po levé straně z našeho pohledu, budou šikmá parkovací stání. Něco málo parkovacích míst bude navíc, ale budeme pokračovat výstavbou dalšího parkovacího stání."
Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Je hlavní stavařská sezona, probíhá hodně staveb po celém městě. Bohužel, počasí není příznivé jako v minulých letech, takže nám to nějaké akce zdrží a budeme muset některé přesunout na další rok, ať nezačínáme na zimu. Ale doufám, že se počasí umoudří a stihneme vše, jak jsem si naplánovali.” 

DEMOLICE OBJEKTU GARÁŽÍ U KONÍREN V PARKU B. NĚMCOVÉ

Další práce, které se stihly letos udělat, bylo zbourání chátrajících garáží v blízkosti zámeckých koníren v parku Boženy Němcové. Garáže neměly žádnou historickou hodnotu, byly vystavěny a užívány Sborem požární ochrany města od 60. do 90. let minulého století.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Jsme je odbourali, udělali terénní úpravy a dneska se tato část začlenila dál do parku."

V září byla také dokončena výstavba parkovací plochy v areálu ZUŠ na ulici Čajkovského v Karviné-Mizerově s kapacitou 98 parkovacích míst.

VÝSTAVBA NOVÉHO PARKOVIŠTĚ U ZUŠ B. SMETANY

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "V této lokalitě je vysoká zástavba, žel, těch parkovacích míst tu dost chybělo, navíc jsme tuto lokalitu využili tak, že je to blízko ZUŠ. Když jsou akce ve škole, mohou návštěvníci a hosté pohodlně přijet, zaparkovat a přes nový chodníček se hlavním vchodem dostat do ZUŠ."

Součástí výstavby parkovací plochy bylo také odvodnění, veřejné osvětlení a její oplocení. V současné době probíhají administrativní práce k opravě komunikace na ulici Zahradní Karviné-Fryštátě.

KOMUNIKACE NA ULICI ZAHRADNÍ BUDE MÍT NOVÝ POVRCH

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Tu akci jsme připravovali hodně dlouho, protože ten terén a to místo je velice složité, navíc tam byli soukromí vlastníci a v nedobrém stavu, takže se nám to konečně vyřešit. V současné době ještě čekáme na opravu vodovodů, kterou si před naší akcí zařizuje SMVaK tak, aby tam nebyly havárie na vodovodu, protože už měl nejlepší léta za sebou a my ještě teď v říjnu začneme opravu komunikace. Bude to tam složitější, protože tam není mnoho místa, bude tam složitější doprava a to bych prosila všechny, aby brali ohled na to, co se tam bude dít."

Začátkem října byla také zahájena oprava chodníku na ulici Bratr. Veverkových v Karviné-Hranicích v délce 206 metrů.

OPRAVA CHODNÍKU NA ULICI BRATR. VEVERKOVÝCH

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Je to chodník s přístupy a vsaky, které tam budeme dělat, protože kolem toho domu byl špatný přístup. Dlouho nájemci a vlastníci nemovitostí čekali. my opravujeme po částech tyto věci, nejsme schopni všem všechno všude hned opravit, ale je to o kapacitách jak finančních tak personálních."

Stavební práce by měly skončit ještě letos.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků