Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I rájecká nemocnice v Karviné zřizuje lůžka pro COVID pacienty, hledá personální výpomoc

  • Karviná,

Nemocnice v Moravskoslezském kraji zareagovaly na nová opatření vlády a připravily další lůžka pro pacienty s onemocněním Covid-19. Většina z nich také hledá personální posily.

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace v České republice připravují nemocnice v kraji další kapacity pro covid pozitivní pacienty. V karvinské rájecké nemocnici je kapacita navýšena o 25 lůžek.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Další opatření, která budou prováděna, souvisí s omezením ortopedické plánované péče, která nás čeká od poloviny týdne, tzn. dalších 25 lůžek máme připravených tak, abychom situaci zvládli."

V karvinské rájecké nemocnici je v tuto chvíli nakaženo několik lékařů a třicítka zdravotníků je v karanténě.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Naléhavě žádáme všechny, kteří by nám chtěli a mohli pomoci, aby se ozvali na naše webové a fb stránky, kde máme uvedeny kontakty tak, aby nám přišli pomoct. V tuto chvíli nám nejvíce pomůžou s pacienty přímo u lůžek, tzn. ti, kteří mohou vykonávat ošetřovatelskou péči, mají zdravotnické vzdělání nebo jsou studenty zdravotnických škol, kteří jsou těsně před ukončením studia ať už vyšších zdravotnických škol nebo studenti lékařské fakulty."

Nemocnice potřebuje pomoc i se zabezpečením dalšího provozu v nemocnici.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Velmi oceníme pomoc kuchařů, pomoc v kuchyni, kteří zajistí provoz a dostatek jídla pro pacienty a personál."

Připomínáme, že odběrové místo se na začátku října přestěhovalo blíže k plicnímu pavilonu.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Kde má svůj trvalý provoz, který zvládneme i v zimě, kdy budou podmínky horší než v létě. U nás se fronty netvoří, máme dobře organizované odběrové místo ve spolupráci s MP Karviná. Pacienti stále vjíždějí stejným směrem z parkoviště od Tesca a vyjíždějí podle směrovek ven."

Průměrně se tady odebere až 120 vzorků denně.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků