Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Román Šikmý kostel Karin Lednické vyhrál anketu Kniha roku 2020

  • Karviná,

Román Šikmý kostel spisovatelky Karin Lednické vyhrál ve druhém ročníku čtenářské ankety Kniha roku, jejímž vyhlašovatelem je Nadační fond Čtení tě mění. Spisovatelka, která se narodila v Karviné, už dokončuje další díl.

Absolutním vítězem druhého ročníku čtenářské ankety Kniha roku se stal román Šikmý kostel od spisovatelky Karin Lednické. O vítězství románové kroniky ztraceného města, což je podtitul Šikmého kostela, rozhodlo v anketě téměř 120 tisíc hlasů. První kniha z chystané trilogie zvítězila i v kategorii Společenský román.

Karin Lednická, spisovatelka: "Vnímám to jako vítězství nejen pro sebe a svou knihu, ale pro celý náš region, který býval taková “Popelka”, stranou veřejného zájmu. Najednou se ty role obrátily, takže si myslím, že je to vítězství pro nás všechny, co tady žijeme."

Karin Lednická stále na trilogii pracuje. Právě dokončila rukopis druhého dílu, momentálně probíhají redakční a další související práce. Když ale zavzpomíná na dobu před několika lety, kdy se rozhodla román napsat, byla pro ni “stará” Karviná jako nepopsaný list.

Karin Lednická, spisovatelka: "Během těch let jsem si to město dokázala znovu postavit ve svých představách, setkala jsem se s nespočtem lidí a vnímám ten prostor úplně jinak, takže pro mě to je velmi povznášející pocit, musím říct."

Druhého dílu trilogie Šikmý kostel by se čtenáři měli dočkat na začátku příštího roku.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků