Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava zanedbaných tří historických domů v Karviné začne v listopadu

  • Karviná,

V Karviné mohou začít práce na rekonstrukci tří historických domů na Masarykově náměstí, které město odkoupilo před třemi lety od soukromého vlastníka. Ten se o domy dlouhá léta nestaral a jsou v zanedbaném stavu.

Realizace rekonstrukce tří historických domů na Masarykově náměstí může začít. Zástupci města je předali stavební firmě, která už v listopadu začne s opravami.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “Firma, která vyhrála, bude zahajovat práce nejdříve uvnitř budov. Bude předložen konkrétní harmonogram a podle toho harmonogramu budou postupovat.”

Uvnitř se začne už v listopadu sanací sklepních prostorů, probíhat budou i bourací práce. Finální fázi předcházelo několikaleté vyjednávání města s bývalým majitelem.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Ten začátek byl někdy v roce 2014, kdy nám bylo oznámeno vlastníky, že ustupují od záměru rekonstrukce a nechali to zchátrat. Od roku 2015-2017 jsme s nimi jednali o tom, aby se to snažili nabídnout k prodeji. K tomu nedošlo, na základě toho jsme do jednání vstoupili přímo my, jako město a objekt jsme odkoupili." 

Jednání byla náročná, důležitá byla spolupráce s památkovým ústavem.

Tomáš Nitra, Národní památkový ústav v Ostravě: "Žádný z těch domů není kulturní památkou. Ony jsou součástí památkové zóny, takže my největší důraz budeme klást na tu jejich vnější slupku, na fasády."

V domech budou některé nebytové prostory nabízeny zájemcům a také se tam opraví byty, které se pak budou licitovat.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků