Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí lidé z několika zemí se na Karvinsku zúčastnili konference k drogám

  • Karviná,

Mladí lidé z několika zemí Evropy se setkali na mezinárodní konferenci, aby společně prodiskutovali téma prevence užívání drog mezi mládeží a její metody. Školení se konalo na Karvinsku.

Třicítka mladých lidí z České republiky, Polska, Španělska, Rumunska, Portugalska a Itálie se sešli na konferenci, která byla financována z fondů Erasmu +. Jejich hlavním cílem bylo prodiskutovat metody, které se osvědčily v prevenci v boji proti užívání drog, ale také se účastnili společných aktivit, aby se lépe poznali.

Pavel Vítek, předseda organizace Silesian Society for Solidarity: "Účastníci měli sérii prezentací, během nichž nás seznámili s jednotlivými problematikami, jelikož v každé z těchto zemí můžeme nalézt naprosto rozdílné problematiky. Třeba ve Španělsku, kde se ročně zadrží kolem 400 tun návykových látek."


Konference se zúčastnili lidé, kteří se ze závislosti úspěšně dostali, ale i lidé, kteří drogy nikdy neužívali, ale chtějí najít účinnou metodu, jak pomoci svým přátelům, kteří se s drogami setkali.

anketa: účastnice ze Španělska: " Vyzkoušela jsem jen extázi a jen jednou, protože jsem nechtěla skončit jako mí přátelé, kteří skončili u jiných drog. Proto se účastním toho projektu, Chci mým přátelům pomoci."
anketa: účastník z Rumunska: "Myslím, že hlavním přínosem pro mě bude naučit se více o tom, co je to drogová závislost a jak tento fenomén funguje."


Metody prevence se porovnávaly a ty úspěšné se budou zavádět v praxi.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků