Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné věnují památníkům náležitou péči, nyní opravují památník Osvobození

  • Karviná,

Památník Osvobození z roku 1970, který byl postaven jako symbol osvobození Karviné, prochází v těchto dnech opravou. Kompletně se vyměňuje nasvícení celého areálu a také se měnily prasklé a vyviklané desky.

Památník Osvobození v Karviné-Novém Městě naproti Městského domu kultury, u kterého se každoročně 3. května koná pietní akt k osvobození Karviné za účastní představitelů města, ruského konzulátu a veřejnosti, prochází v těchto dnech opravou.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Ta větší oprava spočívala v tom, že jsme některé desky, které byly vyviklané, museli znovu přilepit. Přemýšlíme ještě o tom, že ve spolupráci s městským zahradníkem vyměníme stromy, které časem uschly."

Měnilo se také celé nasvícení tohoto místa.

Martin Rebro, pracovník Odboru Komunálních služeb MMK: “ Jednalo se o nutnou akci, protože původní svítidla už byla poškozena, zastaralá, docházelo tam k zatopení a poruše izolace."

Památník se za dobu své existence několikrát změnil. Už v roce 1975, po pěti letech od jeho vybudování, vypadal jinak než v současné době.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Ještě bych dodala takovou zajímavost, že ve schránce u tohoto památníku, je almanach se jmény všech padlých hrdinů.” 

Město věnuje památníkům, plastikám i válečným hrobům náležitou péči a udržuje je v dobrém stavu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků