Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné navyšují kapacitu lůžek pro Covid pacienty, každé lůžko má kyslíkovou terapii

  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice na výzvu Ministerstva zdravotnictví rozšiřuje kapacity pro další případnou potřebu hospitalizování pacientů pozitivních na Covid. Výhodou této nemocnice je, že každé lůžko je tady vybaveno kyslíkovou terapií.

Od začátku vyhlášení pandemie na jaře pečovala Karvinská hornická nemocnice o pacienty s Covidem v rámci jednotlivých oddělení. Hospitalizováni byli na vyčleněném pokoji. I tady muselo vedení nemocnice zareagovat na vyhlášení mimořádného opatření, které zastavilo provádění plánovaných operačních zákroků, aby byly volné kapacity pro covidové pacienty.

Tomáš Canibal, ředitel KHN: "Od pondělí plánované operace neprovádíme, pacienti, které šlo propustit, jsme propustili, sloučili jsme pacienty oddělení chirurgie páteře a ortopedie do jedné jednotky a vyčlenili jsme tak 15. lůžkovou jednotku, jako covidovou pro tyto pacienty. S tím, že až se propustí pacienti z oddělení ortopedie a rehabilitace, tak jsme schopni tu kapacitu navýšit na 50 lůžek."

Zároveň také nemocnice rozdělila obě jednotky intenzivní péče JIP a vytvořila devítilůžkovou covidovou JIP.

Tomáš Canibal, ředitel KHN: "Výhodou naší nemocnice je to, že jsem po kompletní rekonstrukci všech oddělení, to znamená, že všechny naše lůžka jsou vybaveny rampou, kde je přiveden kyslík, na všech lůžkách jsme tedy schopni podávat kyslíkovou terapii."

Nemocnice má také záložní řešení pro případ většího množství pacientů vyžadující hospitalizaci, a to v právě stavěné budově, která by měla být koncem listopadu předána a po její kolaudaci je nemocnice schopna vyčlenit další lůžka.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků