Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Karviné-Ráji omezila provoz interny, má nedostatek lékařů

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji uzavřela dočasně kvůli nedostatku personálu interní oddělení. Pacienty vozí sanitky do blízké Karvinské hornické nemocnice, která na výpadek zareagovala.

Interna karvinské rájecké nemocnice dočasně nepřijímá nové interní pacienty a to z důvodu vysokého počtu nakažených lékařů interního oddělení.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “Pro pacienty to znamená, že my pacienty, kteří k nám přijdou pěšky nebo přijedou s rodinou, samozřejmě ošetřeni budou, pokud bude nutné je hospitalizovat, také je hospitalizujeme, toto omezení přijímaných nových pacientů se vztahuje zejména na rychlou záchrannou službu.”

S péčí o interní pacienty pomůže Karvinská hornická nemocnice, kam sanitky tyto pacienty převáží.

Andrea Vargová, mluvčí KHN: “Navýšili jsme kapacitu příjmové ambulance, a to tak, že jsme uvolnili čtyři lůžka, která byla původně vyhrazena pro izolaci pacientů, u kterých je podezření na nákazu koronavirem a uvolněná lůžka máme k dispozici pro pacienty, kteří vyžadují interní péči a mají negativní test na COVID-19. Pro COVID pozitivní pacienty, kteří vyžadují intenzivní péči, jsme vyčlenili mezioborovou jednotku intenzivní péče s kapacitou devět lůžek.”

V pátek se bude situace v karvinské rájecké nemocnici vyhodnocovat a rozhodne se, zda se interna otevře od pondělí.
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků