Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kruhové objezdy v Karviné dostávají novou podobu, budou plné trvalek i solitérních dřevin

  • Karviná,

V Karviné mají teď plné ruce práce i zahradníci. Upravují podobu dvou hlavních kruhových objezdů. Osazují trvalkové záhony, ale i solitérní dřeviny. Kromě toho se také ve velkém vysazují ve městě nové stromy.

Tisíce trvalek a cibulovin a také desítky nových stromů přibývají v těchto dnech v Karviné. Největší změnou procházejí dva hlavní kruhové objezdy a také středový pás kousek od Polikliniky v Hranicích.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: "Přistoupili jsme k tomu, že jsme se rozhodli kruhové objezdy zkrášlit a omladit, hlavně ten pod kovonským mostem a u Tesca. Došlo k výsadbě okrasných prvků, zároveň došlo k menší úpravě kruhové objezdu u Kauflandu. Doufám, že se občanům budou líbit a objezdy zkrášlí naše město."
Tomáš Trampler, správce zeleně: "Snažili jsme se, aby každý kruhový objezd byl úplně jiný. Kruhový objezd pod kovonským mostem bude většinou složen z trvalek, stromy tam nebudou žádné. "

Celkem je tady vysazeno 3 tisíce trvalek a 4 tisíce cibulovin. Naopak kruhový objezd při výjezdu z města na Český Těšín bude vypadat diametrálně odlišně.

Tomáš Trampler, správce zeleně: "Tam je zase naopak minimum výsadeb, tzn. cibuloviny a trvalky celkem tisíc kousků, naopak kompoziční gró kruhového objezdu se bude skládat ze 14 kusů pětimetrových trámů a ze 3 kusů solitérních dřevin."
Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Kromě těchto kruhových objezdů ještě bude osazen středový pás podél ulice Žižkova, u polikliniky v Karviné-Mizerově. Další výsadby probíhají ve městě, jde o výsadby stromů. Tyto výsadby provádí nejen město, ale i majitelé sítí, kteří mají tyto výsadby provést, takže určitě si občané všimli v některých lokalitách, že máme už na to vyhloubené jámy, do kterých do konce měsíce listopadu budou osazeny stromy."Na ulici Žižkova budou ve středovém pásu osazeny trvalky vysazené ve štěrkovém lóži.

Tomáš Trampler, správce zeleně: "Barevnost a kvetení se rozloží do celého roku, to znamená, že obyvatelé budou mít pořád jiný obraz před očima."

Výsadba se volila tak, aby byla co nejméně náročná a náklady na údržbu byly minimální. Na jaře budou také patrné změny v zeleni v místě od zdravotní školy směrem k Centrumu a k Mateřské školce Centrumáček.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: "Často slyšíme, že se o zeleň nestaráme nebo ji pouze zabíráme novými parkovišti. Ono tomu tak není, my s tím samozřejmě pracujeme a snažíme se logicky tyto záležitosti navazovat. Příkladem je tohle místo, kde široce dimenzovaný chodník jsme zrekonstruovali a zúžili a na nových plochách došlo k výsadbě dřevin. Jsou to třešně sargentové. Zároveň na té travnaté ploše vznikne louka, kde je asi 36 druhů rostlin, navíc okolo té louky je vysazen asi dvoumetrový pás s luční směsí, takže na jaro se máme opravdu na co těšit.”


BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků