Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kruhové objezdy v Karviné budou plné trvalek i solitérních dřevin

  • Karviná,

V Karviné mají teď plné ruce práce i zahradníci. Upravují podobu dvou hlavních kruhových objezdů. Osazují trvalkové záhony, ale i solitérní dřeviny.

Tisíce trvalek a cibulovin a také desítky nových stromů přibývají v těchto dnech v Karviné. Největší změnou procházejí dva hlavní kruhové objezdy a také středový pás kousek od Polikliniky v Hranicích.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: "Přistoupili jsme k tomu, že jsme se rozhodli kruhové objezdy zkrášlit a omladit, hlavně ten pod kovonským mostem a u Tesca." 
Tomáš Trampler, správce zeleně: "Snažili jsme se, aby každý kruhový objezd byl úplně jiný. Kruhový objezd pod kovonským mostem bude většinou složen z trvalek, stromy tam nebudou žádné. "

Celkem je tady vysazeno 3 tisíce trvalek a 4 tisíce cibulovin. Naopak kruhový objezd při výjezdu z města na Český Těšín bude vypadat diametrálně odlišně.

Tomáš Trampler, správce zeleně: "Tam je zase naopak minimum výsadeb, naopak kompoziční gró kruhového objezdu se bude skládat ze 14 kusů pětimetrových trámů a ze 3 kusů solitérních dřevin."
Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Kromě těchto kruhových objezdů ještě bude osazen středový pás podél ulice Žižkova."

Na ulici Žižkova budou ve středovém pásu osazeny trvalky vysazené ve štěrkovém lóži.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků