Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se starají o děti záchranářů tři školy. Učí se různé ročníky najednou

  • Karviná,

O děti zdravotníků a dalších pracovníků Integrovaného záchranného systému je v Karviné postaráno. Provoz je zajištěn už od šesté hodiny ranní na třech základních školách.

Stejně jako na jaře, během první vlny pandemie koronaviru, i nyní Karviná pomůže těm rodičům, bez jejichž práce by bylo zvládnutí druhé vlny mnohem náročnější. Děti rodičů zaměstnaných v rámci Integrovaného záchranného systému v současné době navštěvuji tři z pěti základních škol k tomu vyhrazených - Základní školu Prameny, U Lesa a Cihelní. Všechny jsou naplněny.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “Ta pracovní doba je od 6 do 16 odpoledne, pokud je tam nějaká potřeba zůstat déle, tak vím, že v některých školách to umožňují. Chtěl bych tímto poděkovat vedením škol a učitelům, vychovatelům, kteří se o tyto děti starají. Nejsou to jen děti z Karviné, ale z obcí v okolí a dojíždějí sem i z jiných měst.”

Tady na Základní škole Cihelní se o výuku dětí rodičů záchranářů starají v prostorách družiny. Skupiny jsou smíšené, společně se tady vzdělávají žáci napříč ročníky prvního stupně z různých škol.

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ a MŠ Cihelní: “Je tu pohodový režim i přes to, že děti jsou z různých škol. Paní vychovatelky mají v rukou podklady k distanční výuce, které se na základě požadavků realizují. Problémové a těžké je to, že ty děti nejsou z jedné školy, z jednoho ročníku, takže těch plánů a věcí, které musí ten pedagogický pracovník zvládnout, je strašně hodně.” 

Děti, ač ve smíšeném kolektivu, jsou za příležitost být ve škole, rády.

anketa, děti rodičů pracujících v IZS: "Tady je to lepší než doma." "Doma se jen učíš a tady máš kamarády a paní učitelka ti všechno vysvětlí." "Doma je to takové nudné." "Tady si aspoň popovídám s kamarády."

Podrobnější informace o fungování výuky dětí v Karviné přineseme v příštím Karvinském expresu.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků