Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtenáři využívají v Karviné Knihovnické okénko. Během tří dnů si půjčili 1200 knih

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna otevřela na svých pobočkách Knihovnické okénko. Čtenáři tak mohou využít bezkontaktního vrácení a půjčení knih v určených hodinách.

Čtenáři mohou opět vracet a půjčovat si knihy. Nařízení vlády umožnilo otevřít takzvané Knihovnické okénko.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “My jsme moc rádi v karvinské knihovně, že se opatření rozvolnila a zavedli jsme půjčování přes okénko. Od pondělí fungují na pobočkách knihovny Knihovnická okénka, kde si čtenáři mohou vypůjčit předem objednané knihy. Objednat si je mohou telefonicky, emailem nebo přes online katalog na webu knihovny a samozřejmě mohou knihy vracet. "

Knihovnické okénko funguje ve všední dny od 9 do 17 hodin s hodinovou pauzou od 11,30 do 12 hodin, kdy se knihy i dezinfikují.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Čtenáři jsou vždy s kolegyněmi domluveni na stanovený čas vyzvednutí knih nebo časpisů."

Čtenáři tuto možnost přivítali.

anketa: čtenáři RKK: “Uvítala jsem to, protože jsem už dočetla všechny svoje knížky, co jsem měla půjčené, takže mám další.”  “Jsem moc ráda, protože já čtu hodně a knížky, které mám doma, tak už mě nebaví. Uvítala jsem tuto možnost přes email si objednat, cením si toho hodně.” “Jsem ráda, že to okénko funguje. Já jsem si přišla půjčit Harry Pottera 1 a strašně mě baví ta knížka.” 
Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “My už máme statistiky za první tři dny, kdy Knihovnická okénka fungují na pobočkách a navštívilo nás více jak 500 čtenářů, vypůjčili si více než 1200 knih a přišli nám také dokumenty vrátit a těch bylo skoro 1500."

Knihovna také obnovila donáškovou službu. Čtenáři si mohou objednat knihy, které jim pak knihovnice doručí přímo do místa bydliště.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků