Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti karvinského gymnázia převzali certifikát DofE 2020

  • Karviná,

Studenti karvinského gymnázia, kteří se zapojili do programu mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, si slavnostně převzali certifikáty za splnění dlouhodobých závazků v několika oblastech. Certifikáty mohou doložit u přijímacích zkoušek na některé zahraniční univerzity.

V areálu karvinského gymnázia proběhla v improvizovaných podmínkách daných epidemiologickou situací ceremonie pro účastníky programu mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Certifikát, který získali, mohou mimo jiné studenti přiložit k přihláškám na některé zahraniční univerzity. Předali je zástupci programu DofE, zástupci kraje i školy.

Michal Jež, programový ředitel DofE: "Program DofE nebo-li mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh's Award) je program pro rozvoj osobnosti a potenciálu mladých lidí ve věku 14-24 let, v ČR funguje od roku 1995."

Miloš Kučera, ředitel gymnázia: “Já jsem rád, že Gymnázium Karviná a jeho žáci se zapojují pravidelně do tohoto programu, letos to bylo sedm žáků, kteří dosáhli na toto ocenění, v minulých letech to bylo žáků podstatně víc, ale ta covidová situace udělala své."

S Nadací DofE spolupracuje i Moravskoslezský kraj, který před dvěma lety uzavřel s touto organizací spolupráci.

Stanislav Folwarczny (ODS+TOP 09), náměstek hejtmana MSK: “Myslíme si, že je to zajímavý projekt pro naše středoškoláky, že je to posouvá dál, že překračují nějaké hranice, někteří dokonce si do budoucna najdou nějakou zajímavou pozici, zkušenost. Ty odezvy ze škol máme jen a jen pozitivní, takže budeme v tom určitě pokračovat."

Účastníci plní své závazky na bronzové, stříbrné nebo zlaté úrovni, a to ve čtyřech oblastech: pohyb, talent, dobrovolnictví a dobrodružná expedice.
Cenu převzali tři studenti gymnázia - Jakub Vorel, Sára Božoňová, Markéta Vlčková a také absolventka gymnázia Michaela Sapíková. Další tři se ceremonie nemohli zúčastnit.

Michaela Sapíková, absolventka Gymnázia Karviná: “Bronzovou medaili jsme dokončila ve svém maturitním ročníku a pak jsem pokračovala ještě na stříbrnou, věnovala jsem se jízdě na koni, dobrovolnictví právě na tom ranči, kde jsem jezdila. Jako další aktivitu jsem měla hru na flétnu, kterou jsme zakončila tím, že jsem mohla zahrát s filharmonií na koncertě na karvinském náměstí."

Ocenění v podobě certifikátu za splnění závazků ji potěšilo.

Michaela Sapíková, absolventka Gymnázia Karviná: “Člověk má z toho dobrý pocit, že ten půlrok, kdy to měl plnit, tak ty aktivity mu něco přinesly do života, že se dokázal rozvinout, nějaké zážitky na celý život a hlavně je to přínos do dalších nějakých let a zkušeností v tom, že budete zvyklí, že i v práci musíte něco dotáhnout do konce."

Aktuálně se tohoto programu v ČR účastní téměř 5 tisíc mladých lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy