Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský boxer Josef Slepčík vybojoval bronz na Evropě, zastavil ho až Rus

  • Karviná,

Mistr České republiky v boxu Josef Slepčík z Karviné je aktuálně třetí nejlepší boxerský kadet v Evropě. O medaile zabojoval na Evropě i rovněž úřadující Mistr ČR Ladislav Plachetka ze stejného oddílu TJ Baník Karviná.

Dva čerství Mistři České republiky v boxu, kadeti Josef Slepčík a Ladislav Plachetka zabojovali i o ještě cennější medaile a to na Mistrovství Evropy konaném v prosinci v bulharské Sofii. Zaslouženou a těžce vybojovanou bronzovou medaili přivezl domů do Karviné Josef Slepčík.

Josef Slepčík, úspěšný boxer: "Jsem za to rád, netušil jsem, že budu mít 3. místo. První zápas jsem měl se Srbem, to byl těžký soupeř, ale musel jsem to zvládnout, vyhrál jsem 4:3 na body. Druhý zápas jsem měl s Chorvatem, zlepšila se mi fyzička, měl jsem víc štěstí, vyhrál jsem 4:0 na body a semifinále jsem měl s Rusem, které jsem prohrál. Byl prostě lepší."

Roman Nevrla, trenér: “Musíme si uvědomit, že Ukrajina a Rusko jsou pořád boxerská a jiná sportovní velmoc, což se projevilo především v tom, že ve finále bylo 19 Rusů a 9 Ukrajinců, z čehož plyne, že se utkávali i mezi sebou."

Kromě bronzové medaile vybojované Josefem Slepčíkem putovala do Moravskoslezského kraje i medaile stříbrná, zásluhou Davida Poláka z Havířova. Ladislav Plachetka skončil těsně před branami semifinále.

Ladislav Plachetka, boxer "Zápas jsem prohrál hlavně kvůli tomu, že jsem pokazil první kolo. A na tom nejvíc záleželo. Už se těším, až bude další Evropa, určitě."

Za reprezentaci města boxerům osobně poděkoval primátor města.
Pro oddíl boxu TJ Baník Karviná, který vychoval nespočet mistrů republiky, je to v pořadí druhá bronzová medaile z Mistrovství Evropy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


KARO-Kompozyt s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa s.r.o. - Karviná - Mölnlycke Health Care, průmyslová zóna
Karviná
od 90 do 100 Kč/hod.

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Mölnlycke Health Care, průmyslová zóna Karviná
Karviná
od 90 do 100 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry