Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Karviné-Louk zajíždí pojízdná prodejna. Prodejce je z Polska

  • Karviná,

Do Karviné-Louk začala zajíždět pojízdná prodejna potravin. Hlavním důvodem bylo skončení provozu kamenné prodejny. Město se dohodlo s prodejcem z Polska, který do Louk dojíždí třikrát týdně a zastavuje na několika místech.

V městské části Louky skončil provoz tamní kamenné prodejny potravin. Aby místní obyvatelé nemuseli zajíždět pro základní potraviny až do centra města, zajistilo pro ně vedení města pojízdnou prodejnu. Hledali mezi českými i polskými prodejci.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: "Nepodařilo se nám oslovit žádné české pojízdné prodejce a díky tomu, že jsme v příhraničí a i okolní města mají s polskými pojízdnými prodejnami velmi dobré zkušenosti, tak jsme zvolili tento způsob. Vybrali jsme prodejnu, která má široký sortiment a hlavně pan prodejce je ochoten nám zajíždět na více míst."

anketa: obyvatelé Karviné-Louk: “Jsme rádi, že aspoň to. Měli jsme obchod, zavřeli ho, tak aspoň chleba a základní potraviny, jinak bychom museli do města jezdit. " "Obzvlášť pracující se přiklánějí k sobotě, že si mohou nakoupit chleba na neděli a tak. Si tady můžete koupit nebo objednat, což jsem už taky využila, jsem si objednala a vím, že to tu budu mít, i když stojí na jiných místech, že mi to doveze."

Potraviny přiváží do Louk pan Marek Czyž z polských Kaczyc.

Marek Czyž, prodejce: "Všechny výrobky jsou z polské produkce. Jsou to převážně základní potraviny, jako pečivo, uzeniny, mléčné výrobky, zelenina, zákusky i nějaká drogerie."

Rozšíří se nejen nabídka sortimentu, ale i míst, kam bude pojízdná prodejna zajíždět. V současné době má pojízdná prodejna čtyři zastávky, u Rybího domu, kostela a na ulicích Malé a Velké Kempy. Po Velikonocích se přidá ještě zastávka u mateřské školky.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: "My teď uvažujeme i o tom a zjišťovali jsme zájem ve Starém Městě, že by tento prodejce zajížděl i do Starého Města."

Pojízdná prodejna je lidem k dispozici 3x týdně, vždy v pondělí, středu a sobotu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy