Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Provozovny služeb péče o tělo opět fungují, kadeřnice i maséři mají plné ruce práce

  • Karviná,

Po dlouhých 4 měsících se mohli zákazníci opět vrátit do kosmetických, kadeřnických nebo masážních salonů. S sebou ale museli mít potvrzení o negativním antigenním testování, očkování nebo prodělané nemoci covid-19. My jsme nahlédli do salonu v Lázních Darkov.

Holičství, kosmetika, kadeřnictví a ostatní zkrášlovací služby mohli lidé využít naposledy před Vánoci, Po dlouhých měsících je mohou opět navštěvovat, pokud ovšem splní podmínky určené vládou.

Terezie Tamášová, kadeřnice: "Když máme objednaného zákazníka, tak musí přijít s antigenem, který platí 72 hodin nebo PCR testem, který platí 7 dní a musí mít potvrzení o tom, že je negativní. Pak ho můžeme přijmout, zapsat si jeho informace a pak ho až ostříhat."

Říká kadeřnice Terezie Tamášová, která se otevření salonu nemohla dočkat.

Terezie Tamášová, kadeřnice: "Moc jsem se těšila, snad už nás nechají otevřené, ty salony."

Salóny musí nyní plánovat objednávky tak, aby se tady zákazníci nepotkávali. Mezi každou návštěvou zákazníka musí proběhnout i důkladná dezinfekce. Kalendář objednávek se plní i měsíce dopředu.

Terezie Tamášová, kadeřnice: "Byl velký zájem, všichni chtějí vypadat hezky a když bylo tak dlouho zavřeno, ta, už se určitě těšili."
anketa, zákazníci: "Teď mi to hodně chybělo, takže jsem vděčná, že jsem mohla přijít, dlouho jsem nebyla na pedikúře." "Jsem hodně rád za to, i když je to s komplikacemi, co se týče testů. Buď si na to zvykneme nebo to bude lepší, no."
Jana Pouznarová, asistentka generální ředitelky Lázní Darkov: "Kromě kosmetiky a kadeřnictví, které teď nabízíme, od příštího týdne uvažujeme o otevření Světa vitality, to znamená, že pro veřejnost budou přístupné sauny, bazény a ostatní služby."

Objednávat se lidé mohou i na masáže, i tady ale musí počítat s tím, že termín nedostanou hned, třeba jako ve společnosti Unikacentrum, která zaměstnává zdravotně znevýhodněné osoby nejen v Karviné, ale i v Havířově a Ostravě.

David Jelínek, ředitel společnosti UnikaCentrum: " V pondělí 3. 5. jsme otevřeli naše masérská centra v Karviné, Havířově a Ostravě, předpokládá se, že klient se musí na recepci prokázat antigen nebo PCR testem. ten nebudou potřebovat lidé naočkovaní a lidé, kteří covid prodělali v posledních 90 dnech. Pokud ho nemají, mohou si ho udělat na místě, takzvaný samotest. Vytíženost centra praská ve švech, odpoledne máme všechna místa plná až do konce května,. Dopoledne jsou volná asi čtyři místa. Mohu potvrdit, že klienti, kteří mají zakoupené permanentky a dárkové poukazy, platí prodloužení poukazů až o tři měsíce."

Od pondělí 10. května by mělo přijít další rozvolnění, počítá třeba s otevřením maloobchodů a dalších provozoven.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy