Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné dokončují letošní druhou seč trávy. Jedna seč trvá v celém městě až 26 dní

  • Karviná,

Letošní rok je klimaticky zcela odlišný než roky předchozí a od toho se také odvíjí údržba zeleně ve městě.

Zatímco v minulosti bojovali pracovníci technických služeb se suchem a tomu také podřizovali harmonogram, letos je poměrně chladněji a také více deštivo. Proto se také začínalo s údržbou zeleně a sečením trávy později. Skoro neustále je mokro, i tak se tráva seče.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Já mohu občany ujistit, že veškerá technika je v terénu. Celé město jsme už v celé první seči objeli a polovinu města v druhé seči dokončenou."

Ve druhé seči je dokončena lokalita Karviná-Hranice, lokalita Mizerova, polovina Nového Města a začíná se Ráj. Plochy třídy jedna byly posečeny už dokonce třikrát.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Mimo běžného harmonogramu ještě provádí seče břehů vodních toků a dále na požadavky občanů, kteří nám píšou do hlášení závad nebo telefonicky sdělují své požadavky, tak poté TS ještě mimořádně tyto plochy sečou."
Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Pro vaši zajímavost, nám trvá mezi 24-26 dny než objedeme celé město s tou celkovou sečí, někde začít musíme a tam, kde jsme začali, tam došlo k tomu, že tráva porostla. Tráva, pokud má dobré podmínky, poroste o 1 až 1,3 cm za den, tak ta tráva za tu dobu poroste až o 30 cm. “

Oproti loňskému roku bylo také sklizeno ve stejně porovnatelném období podstatně více travního materiálu.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "To taky stojí peníze, protože to vozíme na bioplynovou stanici a platíme za uložení.”

Občané také občas volají, že zaměstnanci TS neplní pracovní dobu a s vypnutou sekačkou postávají.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná:  "My musíme dodržovat zákony a ti chlapi na těch sekačkách musí dodržovat bezpečnostní přestávky, Po dvou hodinách musí mít 20 minut přestávky. Jsem si naprosto jistý, že plně využívají svou pracovní dobu. A stejně tak chci poprosit občany, aby byli trpěliví v soboty. My ctíme neděle, ale soboty musíme mít v pracovním procesu, jinak by nám to přerostlo a my bychom s tím nepohli vůbec.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy