Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stromy, které v Karviné-Novém Městě poškodil vandal, si prohlédl soudní znalec

  • Karviná,

Jak jsme vás už informovali, v Karviné-Novém Městě někdo úmyslně zničil devět mladých stromů. Stromy si osobně prohlédl soudní znalec, aby odhadl a vyčíslil způsobenou škodu na majetku. Ta bude zajímat policii, která po vandalech pátrá.

Ještě jednou se můžete podívat na škodu, kterou 18. května úmyslně způsobil neznámý vandal nebo vandalové, pravděpodobně se psem bojového plemene. Nenávratně bylo poškozeno devět mladých okrasných jabloní, lípy a sakury. Odboru komunálních služeb magistrátu proto celou věc oznámil na policii a přivolal soudního znalce, který zpracuje posudek a vyčíslí škodu na majetku.

Jaroslav Kolařík, arborista, soudní znalec v oboru: "Došlo ke strhání krycích pletiv, strhání lýka a kůry kolem celého kmene. Došlo i k poškození velkých stromů, kde ta škoda není totální, ale na druhou stranu se jedná o jedince, jejichž hodnota se pohybuje v desítkách tisíc někdy ve stovkách tisíc korun."

Tento způsob poškození není soudnímu znalci neznámý.

Jaroslav Kolařík, arborista, soudní znalec v oboru: "Můj odhad je, že to byl bojový pes, protože s podobným typem poškození jsme se už setkali. Ty drápance na tom stromu jsou docela signifikantní, je to ale nezávazný názor."

Poškozené stromy mají sníženou životnost, některé se budou muset pokácet.

Tomáš Trampler, správce zeleně: “Budeme to plánovat až na příští rok, zatím to je zelené. Ten úhyn nepůjde vidět hned, ale příští rok je budeme muset odstranit."

Případem se zabývá policie. O výsledku vyšetřování vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy