Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové sportoviště karvinského gymnázia bylo otevřeno. Nechybí tam workoutové hřiště

  • Karviná,

Karvinské gymnázium se může pochlubit novým sportovním areálem. Nechybí klasická běžecká dráha, umělý trávník a workoutové hřiště. Na slavnostní otevření se podíváme v dalším příspěvku.

Necelý školní rok, kdy bylo po většinu doby gymnázium pro studenty uzavřen, tady probíhala kompletní modernizace již nevyhovujícího venkovního hřiště. Vybudováno bylo v půdorysu původního areálu, náklady platil MSK. Slavnostně bylo otevřeno za přítomnosti významných hostů včetně zástupců vedení města v úterý 8. června.

Miloš Kučera, ředitel gymnázia: "My jsme požádali našeho zřizovatele o to, aby vyhověl naším tužbám a udělal něco s tímto areálem. Ten původní areál už spíš odrazoval k tělovýchovným aktivitám, než aby děti lákal. Naše přání bylo vyslyšeno a máme moderní areál. Celá akce byla dělána na dvě etapy. Hřiště mělo být hotovo někdy v říjnu 2020, ale chybělo asi 10 příznivých klimatických dnů, aby se to dokončilo. Z toho důvodu se musely finální práce přesunuly do jarní části a tam už jsme to zvládli, I když ta zima, která trvalo relativně dlouho, nás potrápila, ale máme hotovo."
Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Ty venkovní sportoviště, které už mají dožito, tak se snažíme modernizovat. Součástí těch sportovišť jsou už i workoutová hřiště, protože sport pro mladou generaci se vyvíjí a workout k nim patří. Jsem rád, že tady otevíráme první workoutové hřiště s celým modernizovaným sportovištěm. Ty workouty tam, kde se bude modernizovat, tak budou vznikat všude, další se už staví u Gymnázia v Českém Těšíně.” 

Hřiště se skládá z 200 metrů dlouhého oválu s umělým povrchem. Jedna rovinka je zakončena doskočištěm pro skok daleký a druhá bude umožňovat klasickou sportovní disciplínu 100 metrů na čas.

Jakub Rewenda, tělocvikář: "Nejvíce je pro kluky je asi ta umělá tráva. Dále tady máme hřiště na street basketbal a workoutové hřiště. Každou hodinu vždy na začátku je využito, aby posílili to tělo vlastní vahou a nezkoušeli jako všichni hned do posilovny a zvedat železo. To, co tady není vidět, vzadu je sektor na vrh koulí, skok do dálky a dál můžeme využít i umělou trávu na jiné sporty včera jsme tady hráli frisbee a podobně."
anketa, studenti: "Já si myslím, že to je super, že tady je takové hřiště. Na základce jsme takové neměli, umělka vypadá parádně i workout hřiště a určitě to využijeme. Je to v pohodě, můžeme tu cvičit."

Návrat ke sportu po dlouhém omezení je pro všechny velkým přínosem.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Dětem chyběl pohyb v covidové době a návrat do škola sportoviště a do sportovních klubů je velmi důležitý, protože z mého pohledu pohyb a sport je nejlepší prevencí negativním jevům a myslím si, že z dlouhodobého hlediska má sportování významný ekonomický přínos například v úspoře u zdravotních pojišťoven.” 

V budoucnu by vedení gymnázia rádo nechalo opravit chodníky v areálu školy.

Miloš Kučera, ředitel gymnázia: "Ta škola má dlouholetou tradici, v roce 2023 oslavíme 70 let trvání gymnázia. Škola je pevně ukotvena v systému vzdělávacím města, regionu, kraje a já bych byl rád, aby toto pokračovalo dál aby ta škola měla důstojné místo na trhu vzdělávání."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy